Květen 2011

Lolita

30. května 2011 v 15:43 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Lolita

Jedná se o jednu z tzv. "pouličních" mód Japonska. (Všechny věhlasné a nejznámější butiky pocházejí právě odtamtud) Jedná se tedy o módní styl, avšak pro mnoho dívek je i stylem života.
Tento módní styl se inspiruje viktoriánskou módou, rokokem, edwardiánskou érou. Lolita dívka se snaží působit nevinně, roztomile nikoliv sexy. Tato móda staví do popředí eleganci, přirozenou krásu, ženskost. K tomuto účelu přispívají volánky, mašličky a krajky.
Hlavním znakem lolita módy jsou šaty. Mají velmi širokou sukni, která dosahuje vždy až ke kolenům. Některé sukně mohou mít průměr až dva metry. Pod sukní se vždy nosí nadýchaná spodnička. (hlavní znak této módy). Dívky ladí svůj vzhled do nejmenšího detailu od nádherného účesu se spoustou lokýnek, přes extravagantní doplňky do vlasů a různě další doplňky, až po speciální lolitkovské boty na platformě zdobené také spoustou mašliček a dalších serepetiček. Účelem třeba dvouhodinové přípravy je jediné, vypadat jako dokonalá roztomilá porcelánová panenka.

Existuje spousta tzv. poddruhů této módy. Každý je svým způsobem jedineční. Od temné a černé Gothic Lolitu, přes dívku s umírněným vzhledem a excelentním chováním Classic Lolitu, až po přeslazenou a nejvíce rozšířenou Sweet Lolitu, ze které vás u některých modelů budou bolet zuby.

Přestože si mnoho lidí spojuje název "Lolitu" se stejnojmenným románem co napsal V. Nabokov, ovšem pravda je, že tento styl nemá s románem nic společného a nijak se jím neinspiruje. Z knížek, které by mohly být "inspirací" Lolitě je spíše Alenka v říši divů.

Proč zrovna jméno Lolita je neznámý. Někteří tvrdí, že jméno lolita (španělského původu) mohlo být nahrazeno za jakékoliv jiné hezké a roztomilé dívčí jméno.

Lolita patří do tzv. pouliční módy v Japonsku zejména ve čtvrti Harajuku. Japonci chtějí svým extravagantním vzhledem upoutat pozornost a protestovat proti upjatosti Japonska.

Ale dnes již Lolita není pouhým protestem, hlavně pro zahraniční dívky se stala i životním stylem. Je to možnost jak se stát na chvíli tou pravou princeznou pohádek, nebo porcelánovou panenkou.Vampire knight

28. května 2011 v 19:00 | Kurushimi |  Vampire Knight
Online díly
Openingy
Edingy
Manga
Zajímavosti
Naše recenze s hodnocením(Zdroj obrázku)

Celý děj se odehrává v na pohled úplně obyčejné škole Cross Academy. Zdání ale klame, protože tato škola má mnoho zvláštností. Škola je rozdělena na početnější Denní třídu, která studuje ve dne a Noční třídu, která naopak v noci. Bezpečí všech studentů zaručují studenti a zároveň adoptované děti ředitele Zero Kiryuu a Yuuki Cross, která je hlavní hrdinkou celého příběhu. Jedině oni a ředitel znají tajemství noční třídy, totiž že jsou upíři.
Yuuki jako malou zachránil život čistokrevný upír Kuran Kaname, za to je mu Yuuki velice zavázaná. Navíc je do něho tajně zamilovaná. Yuuki si nic nepamatuje ze své minulosti před záchranou Kanamem. Proto v jejím životě existovali pouze dva muži- Kuran Kaname a její adoptivní otec ředitel Cross. Zdálo by se, že Yuuki bude žít poklidný život, ale
.
V jejím životě se náhle objeví Kiryuu Zero. Jeho celá rodina byla zabita upírem a on jako jediný zázrakem přežil. Ředitel Cross adoptuje i Zera. Z Yuuki a Zera se stávají dobří přátelé a polečně vykonávají funkci prefektů na Cross Academy.

Zero byl vždycky skleslý a tajemný. Hlavně v posledních čtyřech letech. Yuuki se trápí a chce zjistit příčinu. Zero jí však k sobě nechce pustit blíž a Yuuki se začíná strachovat. Zero je od začátku velmi zaujatý proti upírům, kvůli zážitku z dětství navíc pochází ze známé rodiny lovců upírů. Ale Zero skrývá také jedno tajemství…

Věci se však komplikují a Yuuki stojí před těžkou volbou. Zachrání Zera a dá mu vůli žít, nebo si vybere Kanameho?


Soul Eater

27. května 2011 v 18:53 | Kurushimi |  Soul Eater
Online díly
Openingy
Edingy
Zajímavosti
Manga
Recenze s naším hodnocením


Soul Eater je originální anime se skvělou hudbou a animací. Jedná se o shounen anime. Hlavní děj se odehrává v Akademii nositelů zbraní (Shinigami Buki Shokujin Senmon Gakkō). Zkráceně Shibbusen, má za úkol chránit svět před zrození Kishinů (démoních bohů)Je to škola, kterou navštěvují studenti (uživatelé) společně se svými zbraněmi.

Jak může zbraň chodit do školy? Zbraně jsou totiž ve skutečnosti lidé se schopností změnit se na zbraň. Cílem každého studenta je pozřít 99 duší zárodků Kishinů, což jsou vlastně osoby, jenž začali místo "špatných" duší "jíst" ty "čisté" hodné duše normálních lidí. Když nasbírají 99 zárodků Kishinůa jednu duši čarodějky má zbraň právo stát se Kosou smrti s obrovskými schopnostmi a také zbraní Shinigamiho-sama (který je ředitele a zakladatelem shibusenu).

Tohle anime není jen o sbírání duší. Brzy totiž půjde o něco víc a rozjede se hodně dobrá dějová linie. Hlavními postavami celého anime je "deska" Maka Albran, jejíž otec je současnou kosou smrti Shinigamiho-sama. Maka ho ale nemá v lásce, protože je děsný sukničkář a rozvedl se s její mamkou. Její zbraň je kluk Soul, který se mění na kosu s červeno/černým ostřím. Další dvojicí je extravagantní kluk Black Star, který říká že překoná boha a jeho partnerka Tsubaki, která je snad jediná, co dokáže s Black Starem vydržet. Třetí postavou je Death Tde Kid, syn Shinigamiho-sama a blázen do symetrie (pokud není symetrický nemůže bojovat) a jeho dvě zbraně sestry Liz a Patty. Samozřejme se později připojí i mnoho dalších postav, které celému příběhu dodají tzv "grády"

V tomhle anime nechybí ani vážné scény ani ty nejhumornější. Zasmějete se i posmutníte.

Death note

26. května 2011 v 18:48 | Kurushimi |  Death Note
Online díly
Openingy
Edingy
Zajímavosti
Manga
Naše recenze s hodnocením
"ČLOVĚK JEHOŽ JMÉNO JE ZAPSÁNO V ZÁPISNÍKU ZEMŘE"
Název japonsky: デスノート
Název anglicky: Death Note
Název česky: Zápisník Smrti
Počet epizod: 37
Žánr: horror, záhady, detektivní, fantasy, shounen-ai, bishounen, gothic, emo
Rok vydání: 2006-2007
Režisér: Toshiki Inoue
Studio: Madhouse
Svět je plný zlých lidí, kteří každý den spáchají tisíce zločinů. Těmto lidem se říká kriminálníci. Naopak spravedliví lidé tyto kriminálníky nenávidějí a snaží se je sprovodit ze světa. Jedním ze spravedlivých lidí je i Light (Raito) Yagami. Není obyčejný student, jak se na první pohled může zdát, nýbrž nadaný génius, který vyřeší jakoukoliv záhadu.
Na začátku příběhu se v prvních minutách přeneseme do pochmurného světa Shinigami- bohů smrti. Každý Shinigami vlastní jeden notes zvaný Death note. Shinigami je ale příliš nepoužívají a jsou znudění. Jeden znuděný Shinigami jménem Ryuuk se chce pobavit, proto upustí svůj zápisník do světa lidí, kde ho také později objeví Light.
První Light nevěří takovému nesmyslu, že existuje něco jako Death note. Že by někdo dokázal zabít jedině tím, že jméno dotyčného zapíše do zápisníku. Zvědavost mu, ale nedá spát, proto se rozhodne zápisník vyzkoušet na odsouzených lidech, které právě ohlašovali v televizi. A jako zázrakem po čtyřiceti sekundách zločinci dostanou infarkt. Light si uvědomí, že díky Death note může sprovodit ze světa všechny zlé lidi a vytvořit tak nový svět. Sám se nazývá "bohem nového světa". Light začne zabíjet v masivním množství, což ale nejde do hlavy polici, jak to, že najednou všichni zločinci umírají na infarkt. Nikdo si neví rady a na scénu nastupuje nejlepší detektiv světa s neznámou identitou a pod podivnou přezdívkou "L". Nikdy se ještě nestalo, že by se našel případ, který by tajemný L nevyřešil.
Začíná boj. L nebo Light? Začíná boj o odhalení identity toho druhého. Kdo vyhraje? A kdo je vlastně spravedlnost?

Lost Light - 1. kapitola

25. května 2011 v 19:19 | Kurushimi |  Lost Light


1. Pláč zhrzené ženy


Dveře do kobky se otevřou a já zamžourám do nečekaného světla. Tolik světla jsem viděla naposledy před týdnem. Od té doby už jen tma. To světlo mě bodá do očí a já nevidím vůbec nic.
"Vstaň!" Zavelí hlas, který určitě patří muži, a já nemůžu přehlídnout tu nenávist a znechucení. Poslušně se postavím, ale úšklebek si odpustit nemohu. Muži mé pohyby nejspíš připadají moc pomalé a oběma rukama do mě strčí. Neudržím se na nohou a doslova vypadnu z mé cely na kolena. Projede mnou ostrá bolest. Slyším, jak se muž za mnou směje. Ještě před týdnem bych mu za tohle chování jednoduše oddělila hlavu od těla. Dnes se jen se skloněnou hlavou postavím a čekám, až do mě strčí podruhé, což znamená povel k pochodu. Už ve mně nezůstal ani ten poslední cit. Ani ta nenávist. Jsem jen prázdná skořápka. Skořápka bez citů, čekajíc na smrt. Ale… Konečně jsem se dočkala.

NANA

25. května 2011 v 18:30 | Kurushimi |  NANA
Co dál?
ONLINE díly
Openingy
Edingy
Zajímavosti
Manga CZ
Naše recenze s hodnocením

Název japonsky: NANA
Režisér: Morio Asaka
Studio: Madhouse
Rok vydání: 2006/2007
Žánr: romantika,music!
Počet episod: 47
Děj: Vše začíná od dívky jménem Komatsu Nana (Hachiko), která cestuje za svým přítelem do Tokya,zároveň si tam chce najít práci,bydlení atd.Když nastoupí do vlaku, kde je všude plno, ale jediné volné místo je vedle dívky. Je to rocková hvězda se stejným jménem-Nana. Rockerka Nana cestuje do Tokya se snem stát se opět zpěvačkou a dát dohromady jejich starou skupinu. Hachi si k ní teda přisedne…cestou si povídají,ale až vlak dojede do Tokya jejich cesty se rozdělí..až do jedné chvíle.Hachi si půjde vybrat nový byt.Když se s jejím "průvodcem" dostanou do bytu,který se jí hrozně moc zalíbí a chce si ho koupit, ale je tu jeden zádrhel-ten byt si o trošku dřív prohlédla jedna dívka,která si ho chce taky. Hachi tahle dívka příjde docela povědomá, a když se otočí Hachi pozná o koho jde…Je to Nana.Obě dívky se tedy nakonec rozhodnou že v něm budou bydlet obě dvě. Dvě odlišné bytosti,každá má svůj sen,totální protiklady,ale přesto se sblíží tak ,že si život sama bez té druhé nedokážou představit.
Když se Nana chystá obnovit svou starou skupinu budou tam všichni..až na jednu osobu…Rena..bývalou lásku Nany,který je momentálně člen skupiny Trapnest… skupina Trapnest,která má turné v Tokyu..
Hachi,která si začíná všímat,že se její přítel Shoji začíná chovat docela podivně ,se dozví že její milovaný přítel má novou známost.Hachiko je z toho na dně,ale až do doby kdy se skutečně naživo,díky Naně setká s Takumim,členem skupiny Trapnest,do kterého je Hachi totální blázen.To ale ještě neví, že ji miluje jedna blízká osoba - Nobu,jeden z Naniných nejlepších kamarádů,taky patřící do skupiny Blast.


Soutěže

17. května 2011 v 15:19 | Kurushimi |  Soutěže


Konnichiwa!
Zde najdete seznam nejnovějších soutěží, které se pořádají u nás na blogu nebo na našem facebooku!
Tento článek bude průběžně aktualizovaný, abyste měli stálý přehled, do kterých soutěží se můžete zapojit.

Bleskovky:

Bleskovky pro AMK:

Soutěže na našem Facebooku:

Nejnovější diplomy:

Překlad Mangy

17. května 2011 v 15:16 | Kurushimi |  Přeložená manga


Konnichiwa!
Tento projekt je v přípravě. Přibližné datum zveřejnění se odhaduje kolem prvního týdnu prázdnin. Jedná se o námi přeloženou mangu, kterou si zde můžete přečíst v češtině!

Chystáme

17. května 2011 v 15:12 | Kurushimi |  Oznámení, Aktuality, Novinky

Konnichiwa!
Zde najdete aktualizovaný seznam toho, co můžete v nejbližší době očekávat a také datumy sledovaných projektů. Najdete tady i stavy povídek, tedy jak jsme daleko v napsání další kapitoly.

>>Stavy povídek:

>>Datumy zveřejnění:

>>Co chystáme:

Anime

17. května 2011 v 15:09 | Kurushimi |  Anime


Anime jsou vlastně animované filmy a seriály z Japonska. Pokud chcete vědět, jak to vzniklo, kde a kdy, prosím, navštivte strýčka googla a tetu wiki. :-). My našly v této zábavě velké zalíbení a rády bychom vám poskytly informace z toho čerpající. V tomto rozcestníku naleznete abecedný seznam anime, o kterých na blogu něco najdete. Vždy je u anime krátka recenze, abychom vás třeba příjmně navnadily na rozkliknutí dalšího článku. Pod každým jménem anime se skrývá odkaz na článek s plnohodnotnou recenzí a dalším rozcestníkem, kde najdete různé bonusy k anime. Například openingy a edingy, hodnocení ostatních lidí a plno zajímavostí spojených s tím určitým anime. Každé má svůj vlastní článek resp, rozcestník. Inspirujte se...
Všechny články jsou samozřejmě naší tvorbou, proto prosíme, abyste žádné recenze nekopírovali, děkujeme.
Kurushimi a Tora Sato
>>> Obecné anime zajímavosti
>>> Zajímavosti ze světa anime, tedy informace o dabérech postav, studiích, kde anime vzniká a podobně...

Seznam anime:

Blood+

Mladá dívka Saia je vlastně úplně obyčejná. Až na to, že trpí chudokrevností, takže si nepamatuje nic, jen poslední rok života. Jo a taky je jediná, kdo dokáže zabít podivná monstra. A to jedině slou vlastní krví...

Death Note

Light Yagami je prvotřídní student střední školy. Co se stane, když takový mladík, co touží po spravedlnosti najde Deník smrti, který "náhodou" upustil Shinigami Ryuuk, protože se tak trochu nudil? A co když ten notes má schopnost vraždit lidi jen podle jména a obličeje?

Fullmetal Alchemist: Bratrství

Zákon rovnocené výměny je jasně daný. Pokud něco chceme, musíme něco dát. Edward a Alphons to vědí moc dobře. Ztráta matky je tak zasáhla, že se snaží ji přivést zpět pomocí lidské transmutace. Nepovedlo se a Alphons přišel o své tělo a Ed o ruku a nohu. A říkala jsem, že je lidksá transmutace jediný zákon alchymistů, který se nesmí porušit?

Gallactic Footbal

Je to dávno, kdy Akillian byl ve fotbale známý, kdy jeho sláva jen rostla. Ale teď je vše v zapomění a nebo ne? Arch bývalý reprezentat se vrací, aby sestavil nový tým. Tým, který chce dostat až na samý vrchol, tým, který by mohl konečně vyhrát.

Hellsing

Připravuje se...

Hetalia

Máte rádi dějepis? Pokud ano, je Hetaile právě pro vás! A pokud ne? Nevadí, určitě si ho zamilujete. Kdo by totiž odolal anime s nepřekonatelnou koncentrací bishíků v jedné místnosti?

Kuroshitsuji

Viktoriánská anglie... Hnán pomstou uzavře smlouvu s ďáblem. Malý aristokrat Ciel je ochotný jít až do horoucích pekel a jeho věrný sluha Sebastian tam půjde s ním, protože... "yes, my Lodo"

NANA

Připomeňte si pořekadlo, že protiklady se přitahují. Dvě naprosto rozdílné dívky se setkají ve vlaku a sled nepředstavitelných událostí je spojí v nové cestě životem, kterou chtěly obě začít v Tokiu. Jenže nejde všechno podle představ, přecejen, realita je krutá a tohle anime je sakra reálné!

Naruto

Mladý hyperaktivní klučina s tak trochu pohnutou minulostí, co má v sobě démona. Věřte, že po pár dílech budete tak závislí, že budete muset vidět další díl (připravte se tak pět týdnů nespat) a tomuhle klukovi zkrátka fandit budete!

Oban Star Racer

Mladá dívka jménem Eva se rozhodne, že je čas najít svého otce. Proto utíká z internátní školy. Tím se dává do běhu děj Anime. Eva svého otce najde, ale nic nejde podle jejího plánu, jak daleko bude ochotna zajít? Co třeba jako pilotka vesmírné lodě.

Soul Eater

Když vás už všechno bude nudit a vaše nálada bude pod psat pusttě si Soul Eater. Komedie plná skvělých scén skrývá pod horou vtipu také velmi akčí bojovku. Shinigamiho škola pro bojovník a jejich zbraně vás uvítá s otevřenou náručí... Máte čistou duši?

Shaman King

Víte, že nemáte soudit knihu podle obalu? Yoh Asakura je líný chronický spavec, kterého nic nezajímá, kromě pořádného jídla a odpočinku. Ve skutečnosti je ale šamanem a to sakra dobrým šamanem. Navíc je velmi přátelský a hodný. Chce vyhrát titul krále šamanů a proto vyráží na turnaj spolu se svými kamarády. Mimochodem, ti chtějí vyhrát turnaj stejně jako on, možná ještě víc...

Vampire Knight

Už tady bylo mnoho, ale nikoho nenapadlo spojit člověky s upíry. Na jedné akademii se to podařilo. Je rozdělená na Denní a Noční třídu, kdy v Noční samozřejmě studují upíři. Mladá Yuki je adoptovanou dcerou ředitele akademie a je také prefektkou, která dodržuje, aby se Denní třída netoulala venku po setmění. Mohlo by se jim totiž něco stát...

Wolf's Rain

Vlčí Ráj. Tak se nazývá místo, kde se chce mladý Kiba dostat. Vypadá jako obyčejný mladý kluk, ale zdání klame. Patří k lidem, kteří mají neuvěřitelný dar - proměnit se v krásného vlka, avšak tihle lidé byly lovení a zabíjení. Avšak Kiba se nevzdává, zvlášť , když ucítí Květinovou dívku.

Povídková křižovatka

17. května 2011 v 15:02 | Kurushimi |  Povídky


Konnichiwa!
Zdravíme všechny příznivce tzv, fanfic, neboli povídek na téma nějakého světa, který nebyl vymyšlen námi/vámi. Pointa je v tom rozehrát nový příběh už ve známém světě a třeba se tak procvičit pro psaní vlastního světa. Pro nás je to ale také ohromná zábava pohrávat si s charaktery postav. Psaní se věnujeme již dlouho a doufáme, že se vám nějaká ze zde uvedených povídek bude líbit a budete se k ní, pokud je to vícedílná povídka, vracet.
Zde je seznam toho, co zatím naše hlavy a ruce spáchaly, čase bude samozřejmě seznam obnovován a bude toho zde stále víc a víc.

Název: Passion of Darkness (Vášeň temnoty)
Autor: Kurushimi Sato (technická výpomoc (spoluautor děje) Tora Sato)
Kategorie: FF Naruto
Žánr: psychologické/drama/horor/akčí/tajmené/romantika
Přístupnost: od 14 let
Upozornění: v povídce se vyskytuje ubližování fyzické a psychické, nemravní scény a boje. Prohlašuji, že mi nepatří žádná z postav v povídce, svět ani si nekladu žádná autorská práva, až na AUTP postavy a vlastní jutsu. Vše ostatní patří Kishimotu Masashimu.
Slova autora: Temné dílko z mojí dílny. Vzniká už přes rok a myslím, že má stále své příznivce. Je to to nejpropracovanější a nejlepší, co jsem kdy stvořila a tímto děkuji Toře, která má trpělivost to se mnou pořád dokola omýlat a vymýšlet další malé zápletky, které tak dávají možnost vzniknout unikátní dějové linii.

Postavy: Shinju Tatsuya, Emi Kurokawa, Kira Uchiha, Kate Seyora Wong, Endaria Temako Tyijari, Tora Sato, Kurushimi Sato, (Ren Ryo) a známé postavy z Naruta, především Akatsuki
Děj: Každá z osmi dívek má pohnutou minulost, která není zrovna růžová. Každá z nich má jinou osobnost, jiné cíle a sny. Každý stojí na opěčné straně barikády a přesto je nitky osudu svázaly k sobě. Budou bojovat spolu a tajně proti sobě. Budou si ubližovat, budou na sebe spřádat intriky. Budou společně čelit celému světu. Budou se pouštět po vlnách nekonečné vášně a budou se mstít za vášeň jiných. Nikdo nemá nic jisté, karty jsou rozdány. Jdete hrát také, nebo se neodvážíte vzít karty do ruky?

Stav: Aktivně rozepsaný

Kapitoly: Prolog; 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 40; 41; 42; 43; 44; 45; 46; 47; 48; 49; 50; 51; 52; 53; 54; 55; 56; 57; 58; 59; 60; 61; 62; 63; 64; 65; 66; 67; 68; 69; 70; 71; 72; 73; 74; 75; 76; 77; 78; 79; 80; 81; 82; 83; 84; 85; 86; 87; 88; 89; 90; 91; 92; 93; 94; 95; 96; 97; 98; 99; 100
Bonusy: Trailer, Soundtrack, Informace k povídce, TetováníNázev: Obálka se zlatým lemem
Autor: Kurushimi Sato
Kategorie: FF Naruto
Žánr: parodie, komedie, tajmené, romantika
Přístupnost: Myslím, že pro všechny, pokud nepochopíte dvojsmysly :D
Upozornění: Na postavy v povídce si nekladu žádné autorské práva a ani na celý svět. To náleží Kishimotu Masashim. Autorské právo si kladu na místnost, kde se odehrává ples a na nápad.
A mimoto nejezte a nepijte a neseďte na ničem vratkém... když u mých dveří zazvoní nějakej chlápek v brýlích s nápisem FBI nebo tak něco a bude požadovat uhrazení škody, nenesu žádnou zodpovědnost a nakopnu ho do patřičných mezí jasné? :D
Slovo autora: Co se stane, když vám dojdou nápady a Tora řekne slovo MASKA

Postavy: Kurushimi Sato, Tora Sato, Kira Uchiha, Emi Kurokawa, Endaria Temako Tyijari, Kate Seyora Wong, Shinju Tatsyua a známé postavy z Naruta
Děj: Na několika místech ve světě se stalo něco podivného. Obálky se zlatým lemem se objevují na stolech vůdců (a slizu), které hlásí jediné. Možnost získat o druhé straně (třetí) informace. A když si u toho někdo zatančí a možná někoho svede, no kdo by to nebral?

Stav: aktivně rozepsaná

Kapitoly: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14
Bonusy: ---Název: Visitors (návštěvníci)
Autor: Kurushimi Sato
Kategorie: FF Naruto
Žánr: komedie/parodie/pod povrchem krutá realita/romantika
Přístupnost: všem až na pár sprostých slov :D
Upozornění: trochu sprostých slov... jinak si opět nenárokuji na svět a postavy žádné autorské práva až na dvě AUTP postavy.
Slovo autora: Ehm... to když má Kurushimi trhlou náladu tak píše Visitors... :D

Postavy: AUTP -
Děj:

Stav: rozepsaná

Kapitoly: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16;
Bonusy: ---

Název: Lost Light
Autor: Kurushimi
Kategorie: FF Narutoa
Žánr: psychologické/tragédie/
Přístupnost: od 12 let
Upozornění: nekladu si žádná autorská práva na postavy v povídce
Slovo autora: Tohle je první povídka, která je z čistě Naruto světa. Je to můj pohled na Hinatu, takovou, jaká je uvnitř. Neříkám, že je zlá, jen, že je velmi silná..

Postavy: Hinata Hyuuga, Akatsuki a další známé postavy z Naruta
Děj:

Stav: dokončená, probíhá korekce

Kapitoly: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10;
Bonusy: ---

Facebook

17. května 2011 v 14:45 | Kurushimi


Konnichiwa!
Už i my jakožto stránka memories-sato, máem facebook. Když si nás přidáte, budete informováni o všem novém, co by se na blogu mělo dít. Také budete informování o novinkách, které budeme zde na blogu zveřejňovat jednou týdně, ale VY facebookáři budete informováni pravidelně, jakmile novinku zjistíme!
Dále pro vás chystáme překvapení v podobě soutěží, které budou určeny pouze našim facebookových fanouškům a budou probíhat na facebooku!

>>>Náš Facebook je zde<<<


AMK - Anime Manga Klub

17. května 2011 v 14:41 | Kurushimi |  AMK


AMK - Anime, manga klub


Neboli Anime manga klub. Internetový klub moderovaný fan-anime-centrálou memories-sato. Stačí napsat jednoduchou přihlášku a můžete se stát součástí komunity, poznat nové lidi, nebo objevit dávné přátele Otaku. Zapojujte se do soutěží a získejte reálnou cenu v podobě ručně upleteného náramku z bavlnek! Každý půlrok sečteme členům body podle toho jak se zapojovali do soutěží a člen s největším počtem bodů získá náramek s nápisem Naruto nebo Akatsuki. Dálek také při této příležitosti losujeme jednoho šťastlivce ze všech členů klubu, který získá druhý náramek s nápisem Akatsuki nebo Naruto, podle toho co si vybere náš absolutní vítěz. Tři největší sběrači bodů budou mít odkaz na svůj blog v našem menu na dobu přibližně čtyři týdny a tím mohou zviditelnit svůj blog. Soutěže pro klub budou speciálně označeny a bude hned jasné, že jsou určeny pro členy AMK. Dále tu budou další možnosti jak získat body.

Dále je zde možnost na našem blogu zveřejnit i tzv. reklamy, nebo také upozornění na právě probíhající soutěže, aktivity na vašem blogu. Můžete zde také zveřejnit prosbu o hlásky, když se vy zapojíte do soutěží. Takové aktuality se budou uveřejňovat podle počtu upoutávek. Pokud jich bude hodně, můžeme aktualizovat třeba každý den ;-).
Je to jen na vás. Nabízíme spoustu zábavy a také soutěže o reálné ceny.

>>>Přihláška<<<


Naše Manga

17. května 2011 v 14:34 | Kurushimi |  Naše manga


Konnichiwa!
Tuto část blogu teprve chystáme, tedy projekt je v přípravě.
Jedná se o mangu, která bude kreslená námi! Děj ani nic jiného zatím neprozradíme, protože vše musíme ještě domyslet a hlavně začít s přípravami. Tato sekce nemá plánované zatím žádné datum, kdy by se tu měla objevit.
Je ve fázi prvního plánování, ale doufáme, že o prázdninách bychom to mohli zprovoznit. Děkujeme za strpení.

Kurushimi a Tora Sato

Sato Magazine

16. května 2011 v 15:39 | Kurushimi

Sato Magazine je náš vlastní internetový magazín, který se zabývá anime a mangou, ale spoustou dalších věcí. Vychází každý měsíc v grafické podobě, aby se co nejevíce podobal časopisu. Je zdarma a podílí se na něm celý tým redaktorů, který budeme postupně doplňovat.
Zatím ho tvoří pouze Kurushimi a Tora.
V magazínu naleznete recenzi na jedno anime, zajímavosti o japonských hudebnících, co my osobně chystáme na další měsíc a také, co se chystá v oblastní anime a mangy. Asi nejžádanější bude podle nás rozhovor s lidmi, co se nějakých způsobem zajímají o anime a mangu. Dále vám poskytneme recenzi na jednu povídku, která má motiv anime a mangy. Mnoho novinek, nějaké soutěže, a aktuální dění na anime a manga scéně.
Budeme rády, když si náš časopis přečtete.
Kurushimi a Tora
>> Přečíst aktuální číslo
>> Archiv časopisu
>> Věci okolo časopisu

Passion of Darkness - Prolog

16. května 2011 v 15:11 | Kurushimi |  Passion of Darkness
Passion of Darkness

Svět vstupuje do období tmy. Temná mračna se nad světem stahují a již brzy uzavřou slunce do své pasti. Pod černou oblohou bez hvězd se těla ninjů topí v krvi zoufalství. Pod ochranou noci putují po světě andělé ve spárech ďábla a ďáblové v tělech andělů. Lesklé katany už mají své opatrovníky a v tichém vánku světu prozrazují své tajemství. Tajemství spojené s krví, po které lační. Už mají své cíle a v tuto chvíli si nemohou dovolit minout. Pod mlhou se probouzejí nestvůry, které se chtějí zapsat do historie, chtějí v období své vlády vykonat velké činy. Každá z nich má svůj vlastní, a přesto je každý cílem všech. Světlo prohrálo nejdůležitější bitvu v dějinách a dovolilo temnotě vypustit na svět své poddané. Štěstí se nyní musí utkat se smutkem. Radost se zoufalstvím a beznadějí. Láska už po staletí bojuje s nenávistí, ale ta má tentokrát větší zbraně. Vášeň, touha a marnivost přicházejí zničit poslední kapky dobroty na světě. Přeci jen když osoba miluje, stane se pouhou loutkou v rukou silných a bezcitných. Rozehrává se krvavá bitva, v níž se rozhodne o dalších osudech světa. A ani jedna strana to pořád nemá jisté…

Video trailer


>> Chci si povídku přečíst
>> Soundtrack
>> Oznámení okolo povídky

Nový začátek...

16. května 2011 v 0:06 | Kurushimi

Zdravím Vás! Neboli Konnichiwa!

Došlo k jedné nemilé situaci asi pro vás, ale pro nás je to určitě situace příznivá, která v sobě skrývá mnoho našich plánů a nadějí. Jak jste určitě sami poznali, memories-sato jakožto blog upadal. A upadala velmi rychle a velmi dlouho. Takže teď už zde zůstala jen povídka Passion of Darkness. S Torou jsme si ale řekly NE! Takhle to dál nejde, zvedejme se ze dna, musíme to napravit a konečně mít blog jaký si představujeme. A jelikož by bylo šíleně zdlouhavé všechno předělávat, rozhodly jsme se blog zrušit a opět vytvořit. Mohli bychom tomu říkat takový restart.

O co šlo?
Blog se nám jako takový nelíbil. V poslední době tíhneme spíše k autorské tvorbě, proto pro nás bylo celkem otravné přidávat sem obrázky a online díly. Ty přece můžete najít na tolika stránkách a vůbec nás tato práce nenaplňovala tak, jak bychom si přály. Navíc náš zájem o anime trochu uvadl. Jenomže po pár událostech jsme se jakoby probudily. Navíc brzo začínají prázdniny a to je vždycky doba, kdy je náš blog nejaktivnější. Nemám pravdu?

O co půjde?
Chtěly bychom vytvořit místo pro návštěvníky, kde se budou cítit dobře a kde naleznou spoustu novinek, které nikde jinde nejsou. Jak už jsme jednou řekly, chtěly bychom udělat z blogu anime centrálu. Na poprvé se to nepovedlo. Neříkám, že jsme začaly špatně, ale nebylo to ono. Nyní máme zbrusu nový plán. Přemýšlely jsme a chtěly bychom začít, jak se říká, od nuly. Náš plán v sobě skrývá velmi mnoho překvapení i pro vás, návštěvníky blogu.
Bude to stejný blog jako býval?

Na tuhle otázku nemůžeme jednoznačně odpovědět. Blog bude o anime, ale bude se jim zabývat trochu jinak než doposud. Blog bude o manze, ale rády bychom vám nabídly více, než jen mangu Naruta. Chtěly bychom se anime zabývat hlouběji a přinášet vám stále novinky. Co ale zůstane stejné, to jsou povídky. Povídky Passion of Darkness samozřejmě dokončíme a doufáme, že ji budete i nadále číst a snad přibudou i další komenty. Mám s ní velké plány. A samozřejmě i další povídky čekají na své vzkříšení. Jednu povídku, konkrétně Lost Light, plánujeme prohnat korekturou a pak zkusíme štěstí i na Konoze.cz. Jak jsem už psala, máme velké plány a možná, že vám blog bude připadat jiný. V co ale doufáme, že změny vám přijdou vhod a stanete se pravidelnými návštěvníky. A kdo je chytrý koukne se nahoru do záhlaví, kde můžete několik novinek odhalit. Nebudou zde všechny naráz, postupně je budeme doplňovat, stejně jako mnoho dalšího, co pro vás chystáme.

Doufáme, že změny povedou k lepšímu a snad i k větší popularitě blogu. Doufáme, že se memories-sato povede lépe než před tím a že nás nikdy neomrzí. Chtěly bychom vám nabídnout anime centrálu se spoustou novinek, které jinde neseženete. Chystáme také spoustu projektů. Mno, je toho plno. Bylo by na dlouho, než bychom vám to všechno v jednom článku vylíčily. Doufáme tedy, že se vám zde bude líbit.
PS: bude chvíli trvat, než vše vrátíme do normálu, aby to zde mohlo fungovat. Mějte prosím strpení...
Kurushimi a Tora Sato