Death note

26. května 2011 v 18:48 | Kurushimi |  Death Note
Online díly
Openingy
Edingy
Zajímavosti
Manga
Naše recenze s hodnocením
"ČLOVĚK JEHOŽ JMÉNO JE ZAPSÁNO V ZÁPISNÍKU ZEMŘE"
Název japonsky: デスノート
Název anglicky: Death Note
Název česky: Zápisník Smrti
Počet epizod: 37
Žánr: horror, záhady, detektivní, fantasy, shounen-ai, bishounen, gothic, emo
Rok vydání: 2006-2007
Režisér: Toshiki Inoue
Studio: Madhouse
Svět je plný zlých lidí, kteří každý den spáchají tisíce zločinů. Těmto lidem se říká kriminálníci. Naopak spravedliví lidé tyto kriminálníky nenávidějí a snaží se je sprovodit ze světa. Jedním ze spravedlivých lidí je i Light (Raito) Yagami. Není obyčejný student, jak se na první pohled může zdát, nýbrž nadaný génius, který vyřeší jakoukoliv záhadu.
Na začátku příběhu se v prvních minutách přeneseme do pochmurného světa Shinigami- bohů smrti. Každý Shinigami vlastní jeden notes zvaný Death note. Shinigami je ale příliš nepoužívají a jsou znudění. Jeden znuděný Shinigami jménem Ryuuk se chce pobavit, proto upustí svůj zápisník do světa lidí, kde ho také později objeví Light.
První Light nevěří takovému nesmyslu, že existuje něco jako Death note. Že by někdo dokázal zabít jedině tím, že jméno dotyčného zapíše do zápisníku. Zvědavost mu, ale nedá spát, proto se rozhodne zápisník vyzkoušet na odsouzených lidech, které právě ohlašovali v televizi. A jako zázrakem po čtyřiceti sekundách zločinci dostanou infarkt. Light si uvědomí, že díky Death note může sprovodit ze světa všechny zlé lidi a vytvořit tak nový svět. Sám se nazývá "bohem nového světa". Light začne zabíjet v masivním množství, což ale nejde do hlavy polici, jak to, že najednou všichni zločinci umírají na infarkt. Nikdo si neví rady a na scénu nastupuje nejlepší detektiv světa s neznámou identitou a pod podivnou přezdívkou "L". Nikdy se ještě nestalo, že by se našel případ, který by tajemný L nevyřešil.
Začíná boj. L nebo Light? Začíná boj o odhalení identity toho druhého. Kdo vyhraje? A kdo je vlastně spravedlnost?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama