Lolita

30. května 2011 v 15:43 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Lolita

Jedná se o jednu z tzv. "pouličních" mód Japonska. (Všechny věhlasné a nejznámější butiky pocházejí právě odtamtud) Jedná se tedy o módní styl, avšak pro mnoho dívek je i stylem života.
Tento módní styl se inspiruje viktoriánskou módou, rokokem, edwardiánskou érou. Lolita dívka se snaží působit nevinně, roztomile nikoliv sexy. Tato móda staví do popředí eleganci, přirozenou krásu, ženskost. K tomuto účelu přispívají volánky, mašličky a krajky.
Hlavním znakem lolita módy jsou šaty. Mají velmi širokou sukni, která dosahuje vždy až ke kolenům. Některé sukně mohou mít průměr až dva metry. Pod sukní se vždy nosí nadýchaná spodnička. (hlavní znak této módy). Dívky ladí svůj vzhled do nejmenšího detailu od nádherného účesu se spoustou lokýnek, přes extravagantní doplňky do vlasů a různě další doplňky, až po speciální lolitkovské boty na platformě zdobené také spoustou mašliček a dalších serepetiček. Účelem třeba dvouhodinové přípravy je jediné, vypadat jako dokonalá roztomilá porcelánová panenka.

Existuje spousta tzv. poddruhů této módy. Každý je svým způsobem jedineční. Od temné a černé Gothic Lolitu, přes dívku s umírněným vzhledem a excelentním chováním Classic Lolitu, až po přeslazenou a nejvíce rozšířenou Sweet Lolitu, ze které vás u některých modelů budou bolet zuby.

Přestože si mnoho lidí spojuje název "Lolitu" se stejnojmenným románem co napsal V. Nabokov, ovšem pravda je, že tento styl nemá s románem nic společného a nijak se jím neinspiruje. Z knížek, které by mohly být "inspirací" Lolitě je spíše Alenka v říši divů.

Proč zrovna jméno Lolita je neznámý. Někteří tvrdí, že jméno lolita (španělského původu) mohlo být nahrazeno za jakékoliv jiné hezké a roztomilé dívčí jméno.

Lolita patří do tzv. pouliční módy v Japonsku zejména ve čtvrti Harajuku. Japonci chtějí svým extravagantním vzhledem upoutat pozornost a protestovat proti upjatosti Japonska.

Ale dnes již Lolita není pouhým protestem, hlavně pro zahraniční dívky se stala i životním stylem. Je to možnost jak se stát na chvíli tou pravou princeznou pohádek, nebo porcelánovou panenkou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama