Soul Eater

27. května 2011 v 18:53 | Kurushimi |  Soul Eater
Online díly
Openingy
Edingy
Zajímavosti
Manga
Recenze s naším hodnocením


Soul Eater je originální anime se skvělou hudbou a animací. Jedná se o shounen anime. Hlavní děj se odehrává v Akademii nositelů zbraní (Shinigami Buki Shokujin Senmon Gakkō). Zkráceně Shibbusen, má za úkol chránit svět před zrození Kishinů (démoních bohů)Je to škola, kterou navštěvují studenti (uživatelé) společně se svými zbraněmi.

Jak může zbraň chodit do školy? Zbraně jsou totiž ve skutečnosti lidé se schopností změnit se na zbraň. Cílem každého studenta je pozřít 99 duší zárodků Kishinů, což jsou vlastně osoby, jenž začali místo "špatných" duší "jíst" ty "čisté" hodné duše normálních lidí. Když nasbírají 99 zárodků Kishinůa jednu duši čarodějky má zbraň právo stát se Kosou smrti s obrovskými schopnostmi a také zbraní Shinigamiho-sama (který je ředitele a zakladatelem shibusenu).

Tohle anime není jen o sbírání duší. Brzy totiž půjde o něco víc a rozjede se hodně dobrá dějová linie. Hlavními postavami celého anime je "deska" Maka Albran, jejíž otec je současnou kosou smrti Shinigamiho-sama. Maka ho ale nemá v lásce, protože je děsný sukničkář a rozvedl se s její mamkou. Její zbraň je kluk Soul, který se mění na kosu s červeno/černým ostřím. Další dvojicí je extravagantní kluk Black Star, který říká že překoná boha a jeho partnerka Tsubaki, která je snad jediná, co dokáže s Black Starem vydržet. Třetí postavou je Death Tde Kid, syn Shinigamiho-sama a blázen do symetrie (pokud není symetrický nemůže bojovat) a jeho dvě zbraně sestry Liz a Patty. Samozřejme se později připojí i mnoho dalších postav, které celému příběhu dodají tzv "grády"

V tomhle anime nechybí ani vážné scény ani ty nejhumornější. Zasmějete se i posmutníte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama