Červen 2011

Classic Lolita

27. června 2011 v 15:46 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Classic Lolita
Classic Lolita je nejumírněnějším stylem Lolity, která se hodí i pro starší dívky. Classic Lolita nechce šokovat svým vzhledem, ale být jen krásná a elegantní. Inspirace tohoto stylu je převážně 19. století. Většinou jsou to dívky hodně vzdělané a vychované. Dbají na dobrou mluvu. Nechtějí vypadat jako přeslazený dortík, jako Sweet Lolity.

Classic Lolita šaty jsou umírněnější. Střihy takových šatů jsou jednoduché, ale zajímavé. Často se používá střih šatů do A. Moc se nepoužívají krajky, ale nešetří se volánky. Barva šatů je většinou umírněná, temnější. Starorůžová, černá, tmavě hnědá, tmavě modrá, tmavě zelená, bílá…

Potisky nejsou šílené, požívají se většinou květiny (malé i velké květy), noty, ornamenty, kárování…
Do vlasů si dávají většinou čelenky (elegantní, ne široké, přes celou hlavu), květiny, kulaté headdresy, menší mašle a bonety. Na krk a na šaty si připichují brože, navlékají korále a zlaté a stříbrné šperky.
V rukou nosí kabelky, paraplíčka.

Classic Lolita je nejelegantnějším stylem Lolity. Dívky oblékající se do Classic se chovají dospěle, jako dámy.


Punk Lolita

20. června 2011 v 15:32 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Punk Lolita
Asi nejtěžší styl Lolity vůbec. Co se týče kombinací, je to opravdu tvrdý oříšek. Odkazuje se na japonský Visual Kei a Punk. S Punkem, který je u nás Evropanů známý, to nemá moc společného. Existuje Punk Lolita, která hraničí až se Sweet Lolitou, ale taky Punk Lolita temná, až bizardní. Zničené šaty, temný vzhled.

Někdy vaše Punk Lolita spíš připomíná přímo punk nebo Visual Kei. Dbejte na šířku sukně, což je hlavním znakem Lolity.

U Punk Lolity převažují asymetrické a nepravidelné střihy a tvary, tartarové vzory. Nosí se doplňky promyšlené do nejmenšího detailu. Hodně často můžete vidět pruhované podkolenky, potisky na tričkách a šatech, kravaty a bizardní a morbidní doplňky. Například známý příklad je klobouček se sadou očí kolem okrajů. Návleky na nohou a rukou i rukavičky bez prstů. Často se u Punk Lolity kombinují různé vzory látek. Je těžké sladit tohle všechno.

Sukně u Punk Lolity mohou být i kratší, než normálně známe (po kolena), na nohy obujte RHS (houpací boty, Rocking Horse Shoes) platformy, nebo vysoké boty se šmírováním a přezkami.

Dávejte pozor, aby vše k sobě ladilo. Když si na nohy vezmete návleky a pruhované punčocháče, ještě nejste Punk Lolita. Důležité je všechno, jak to tak u Lolitek bývá, i ta nejmenší krajka se počítá a musí být dokonalá. V případě Punk Lolity spíš dobře zničená. Nezapomeňte, že i zničené šaty musí mít grácii a morbidní doplňky tomu dodávají šmrnc a nesmí z vás udělat psychopata.


Lost Light - 4.kapitola

15. června 2011 v 15:36 | Kurushimi |  Lost Light


4. Míse navracející nejkrutější vzpomínky


Dva roky…
Stojím na srázu nad deštnou vesnicí a můj obličej smáčí kapky deště, který tady nikdy neustává. Mohla bych si natáhnout kapuci, kterou mám díky své skryté identitě na misích neustále staženou do obličeje. Lidé povídají, že jsem slepá. Vždycky se musím ušklíbnout. Kdepak, vidím dokonce mnohem lépe, než všichni ostatní. Mám totiž ty oči, které mi dal do vínku můj rod. Snad to jediné dobré, co mi dali.

Hime Lolita

13. června 2011 v 15:40 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Hime Lolita

Hime v překladu znamená princezna. Hime Lolita je podstyl Lolity a inspiruje se především evropským vzorem princezny. Nejhonosnější, nejluxusnější a většinou nejkrásnější styl Lolity.

Podle toho se také používají nejdražší látky, šperky. Od toho se odvíjí i cena, která je značně vyšší.
Hime Lolity nosí velké a bohaté účesy, často obohacené korunkou. Spousta lokýnek nesmí chybět. Na šaty se používají drahé a luxusní látky, často se používají královské vzory. Oblečení je propracované do toho nejmenšího detailu, protože i na nejmenší mašličce záleží. Mohou se používat i lesklé látky, ovšem s těmi opatrně, většinou to vypadá hodně blbě. Musí se to umět.

Jako doplňky se hodí perly a korále, často rukavičky, třeba i nad lokty. Paraplíčka a fotky v drahých lóžích nejsou výjimkou.Lost Light - 3.kapitola

8. června 2011 v 14:43 | Kurushimi |  Lost Light


1. Jediný neodhalený člen zabijácké organizace


Už jsme několik dnů na cestě. Raději zůstávám zticha a na nic se nevyptávám. Stejně mi ani jeden ze společníků neodpoví. Prohodí spolu jen to nejnutnější a pak se opět ponoří do hlubokého mlčení. Nejsem moc hlasitá, také nejraději mlčím, ale to ticho už mi leze na nervy. Jestli brzo s někým nepromluvím, bude to se mnou zlé.

Sweet Lolita

6. června 2011 v 15:35 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Sweet Lolita

Nazývaný taktéž "Amarori". U nás jednoduše "Sladká Lolita". Nejrozšířenější styl, který existuje. Jeto to nejsladší, nejroztomilejší, co v životě potkáte a pravděpodobně vás z některých modelů rozbolí zuby.

Šaty mohou být i hodně přeplácané. Používá se spousta volánků, krajek a mašliček. Hodně, opravdu hodně mašliček, všech velikostí a stylů. Šaty mají nejčastěji barvy pastelové (hlavně růžová, červená, světlounce modrá, světle fialová, světle zelenkavá, ale i žlutá…). Mohou se kombinovat s bílou, ale i černou. Šaty mají většinou potisk a to nejčastěji roztomilá zvířátka (pejsky, kočičky, králíčci…), nebo různé sladkosti (dortíčky, lízátka…), ovoce (jahody, třešně), kytičky, srdíčka a cokoliv roztomilé…

Do vlasů si Sweet Lolita vezme buďto obrovskou (nebo rovnou gigantickou) mašli, velké čelenky (často i ve tvaru dortíků, zmrzliny…), mini kloboučky, kloboučky ve tvaru dortíků… Nesmí chybět paraplíčka, kabelky ve tvaru srdíček, šperky ve tvaru sladkostí (většinou například z fima)…

Hodně známá značka prodávající převážně Sweet Lolitu je Angelic Pretty.
Sweet Lolita je většinou hodně přeplácaná, dětská. Hodí se spíš pro mladší dívky, ale samozřejmě, pokud se to někomu líbí, nestojí mu nic v cestě :D


Kdybych stíhala všechno co mám, tak bych stejně na blog čas neměla

5. června 2011 v 14:12 | Kurushimi |  Anime deník

Konnichiwa!

Jak začít? Velice se omlouvám, ale nemám vůbec čas na blog. Každý den píšu fůru testů, které se mimovolně a bez máho přičinění píšou špatně a ještě ke všemu odevzdávám fůůůru projektů. Je toho moc a já nestíhám. Nicméně se snažím věnovat blogu co nejvíce to jde, abych ho vrátila do plného provozu. Tak rychle to ale nepůjde, počítejte s plným provozem nejdříve o prázdninách. Pak by mělo být všechno v cajku a ještě líp :-). Chystáme spoustu překvapení, jak už jsem psala asi milionkrát. Zůstaňte nám, prosím, věrní. My se vrátíme, jen je toho teď nějak moc, no.
Co musím na blogu udělat nejdříve?
  1. Musíme dodělat recenze ke všem anime, které máme v rozcestníku.
  2. Dodělat odkazy do menu vlevo
  3. Doplnit všechny články sloužící jako rozcestníky
  4. Připravit nové první číslo Sato Maggazine
  5. Články čistě informativního hlediska
  6. Doopravit povídku Lost Light
  7. Pustit se do korekcí Passion of Darkness
  8. AMK, což snad hovoří za vše... Potřebuje celkouvou rekonstrukci jinak dočista umřou i jeho pozůstatky
  9. A spustit blog do normálního provozu :-)
Ano, je toho celkem dost a to jsem an plno věci zapomněla :D Držte mi palce budu se snažit všechno dospravovat co nejdříve, ať se opět můžete těšit na nějaké informace a nové díly povídek :-)

Kurushimi

Lost Light - 2. kapitola

1. června 2011 v 19:54 | Kurushimi |  Lost Light


1. Přívěšek hozený do trávy obalené večerní rosou


Vběhnu do lesa u Listové vesnice, odkud tak bezhlavě utíkám, a nezastavím se do doby, než můj obličej opět neozáří sluneční svit. Je to jako bych se probouzela do nového života. Doběla jsem na mýtinu, kterou jsem objevila před lety. Je tak daleko, ale za tu námahu to stojí. Padnu na kolena jako v posledních dnech často a kdybych neměla slzné kanálky už vyschlé, oči by se mi opět zalily slzami. Já bláhová si myslela, že jsem z toho venku, že je to pryč., Mé srdce rozbilo na kousky a ono přesto pořád nepřestává bolet. Chtěla jsem utéct, moc jsem chtěla, někam daleko, ale k čemu by to bylo? Nejsem melodramatická, nepůjdu a nezabiju se na náměstí. Avšak teď, se mi to zdá jako skvělé řešení.