Lost Light - 4.kapitola

15. června 2011 v 15:36 | Kurushimi |  Lost Light


4. Míse navracející nejkrutější vzpomínky


Dva roky…
Stojím na srázu nad deštnou vesnicí a můj obličej smáčí kapky deště, který tady nikdy neustává. Mohla bych si natáhnout kapuci, kterou mám díky své skryté identitě na misích neustále staženou do obličeje. Lidé povídají, že jsem slepá. Vždycky se musím ušklíbnout. Kdepak, vidím dokonce mnohem lépe, než všichni ostatní. Mám totiž ty oči, které mi dal do vínku můj rod. Snad to jediné dobré, co mi dali.


Můžu si dovolit tady chvíli pobýt, Splnila jsem misi o den dřív, než se plánovalo. Vlastně bych mohla také říct, zabila jsem čtyři muže o den dřív, než se plánovalo. Musím se usmát. Už je to dva roky kdy jsem opustila Konohu. Akatsuki mě přijali po roce mého trénování jako právoplatnou členku. Stala jsem se tajemným členem organizace. Je až ironické, že jsem zmizela zrovna ve chvíli, kdy se ten člen objevil. A nikomu to nedošlo, nikdo si nedokázal představit, že by ta malá slabá Hinata mohla něco takového udělat. Nikdo si mě s Akatsuki nespojuje, a tak to má být. Jak jsou hloupí lidé z vesnice ukryté v listí.

V ten den, kdy mě Pein prohlásil právoplatnou členkou, mi také Itachi udělal škrábanec na čelence. Musím přiznat, že to trochu bolelo. Ale to už je dávno. Ale ať jsem se ptala mnohokrát, nepřiznali mi, proč zrovna já se měla k nim přidat. Stále mi to vrtá hlavou. Konan, které mimochodem začalo růst bříško, nadšeně očekávala příchod dědice celé organizace, mi naznačila něco o klanu a mém potenciálu. Pche… Ale možná má pravdu, přeci jen celý svět mě hledá. V každé vesnici podnikají výpravy, aby zjistili mou identitu. Zakloním hlavu a nastavím svou tvář dešti. Prý jsem za dobu strávenou u Akatsuki taky zkrásněla. Nevím co je na tom pravdy. Jen vím, že jsem zesílila. Nejen fyzicky, ale i moje psychika je na jiné úrovni. Jen tak mě něco nerozhází…

"Co?" Vykřiknu na vůdce Peina ležérně se opírajícího se ve velkém křesle uprostřed své kanceláře. Nebojím se ho, i když má velkou sílu, z toho jsem už vyrostla, ale naučila jsem se stejně jako všichni respektovat.
"Ta mise je důležitá. A tvoje neodhalená identita se na to perfektně hodí. Promiň, ale své újmy budeš muset překonat." Prohlásí v klidu Pein. Jaké újmy? Je snad nechuť jít zpět do Konohy nějaká újma? Je snad nechuť vidět lidi, kteří pro mě byli vším, a pak se na mě vykašlali, nějaká zatracená újma? Je to prostě jen nechuť. Ne, nechci tam jít. Ale vlastně… Na mé tváři se rozlije úšklebek. Že bych se konečně mohla pomstít?

"Mile ráda tu misi splním." Prohlásím a ukloním se. Vůdce organizace na mě jen zaraženě hledí. Nějak mi nevadí fakt, že si právě myslí, že jsem se zbláznila. Mám skvělou náladu…

Jsem stále moc slabá. Opět cítím ten kámen v hrudi, tu tíhu. Znovu uvidím své staré přátele, kteří mě bez hledání prohlásili za mrtvou. A budu se s nimi muset spřátelit, jak ironické. Ve svém pokoji si sbalím vše potřebné a před zrcadlem si vyzkouším pár podob. Nakonec vyrážím ze sídla s hnědými vlasy, které mi sahají někam pod lopatky. Jsou vlnité. Mé mandlové oči, na které jsem tak hrdá, jsem vyměnila za čokoládově hnědé. Nechala jsem své oblečení změnit na bílé šaty, přepásané hnědým páskem.Pouzdro se zbraněmi jsem uchytila za pásek, druhé za pásek na noze pod šaty. Na nohy béžové boty, sandály, na klínu. Jemnost sama. Je to docela změna, ani se nepoznávám. Zkouším se přeměnit do své podoby a pozoruju se v šatech. Velká změna.
Normálně nosím tříčtvrteční kalhoty a boty na vysoké platformě podobné kanadám, černé tílko, které zahaluje jen to nejnutnější jinak je ze síťoviny. Přes to přehozený Akatsuki plášť a směle můžu vyrazit splnit další misi. Jenomže tentokrát to potřebuje jiné oblečení.

"Fíha." Hvízdnou Kisame a Sasori zároveň, když mě potkají v jedné z chodeb do sídla. Zářivě se usměji a udělám nevinej kukuč spolu s nacvičenou nevinnou pózou. Koukají na mě jak na zjevení.
"Je to opravdu naše Hinata?" Zeptá se nechápavě Kisame a já se ušklíbnu.
"Ano je." Pokývá hlavou Sasori, který jako první spatřil můj neodmyslitelný úšklebek. Vážně jsem tolik jiná?
"Nepoznal bych tě moje svěřenkyně." Zhodnotí můj zjev Sasori a já mu věnuju zářivý úsměv, který jsem hodinu zkoumala z fotky okouzlující Sakury Haruno. Vlastně… Už Uzumaki. Už se velmi těším, až ji srazím hřebínek.
"Šťastnou misi." Popřejí mi oba zároveň a tím mě vytrhnou z proudu nepříjemných myšlenek. Kdyby jen věděli, že nejdu jen na misi. Jdu z osobních pohnutek, jdu se mstít. Jinak by mě nikdo nedonutil chodit do té proklaté vesnice.
"Díky." Poděkuju a svižným ladným krokem odtancuju k východu do sídla. Přeci jen teď jsem Tanahi Gahyuu. Optimistická usměvavá kunoichi narozená ve vodopádové a právě se jdu přestěhovat do Konohy.

"Počkej." Zastavím mě u brány do deštné známý chladný hlas.
"Ano?" Otočím se na ninju s havraními vlasy a sharinganem v očích. Nikdy se mi nepodařilo, aby na chvíli ten chlad z jeho hlasu zmizel, a myslím, že se to nepodařilo nikomu. Smířila jsem se s tím. Itachi mezitím dojde ke mně a požádá mě o nastavení ruky. Vyhovím mu a vzápětí mi do ruky přistane řetízek s přívěškem. Zírám na to jak na zjevení a uvnitř mě se mísí pocity jako na horské dráze. Co to má znamenat?
"Splň misi a vrať se." Prohlásí Itachi a promění se v množství vran. Trvá mi pomalu dvě minuty, než se vzpamatuju.
"Vrátím se za každou cenu" Zašeptám do ticha a připnu si stříbrný řetízek s přívěškem na krk a vyrazím rychlým tempem k listové vesnici připomínající mi chudinku, kterou jsem byla…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 endaria & SG-Deidara tvoje SB:) endaria & SG-Deidara tvoje SB:) | Web | 16. června 2011 v 12:39 | Reagovat

ahooojte:) ospravedlňujem sa za to že som sa tu dlho neukázala...a inak pekná kapitola:)

2 Kira Uchiha Kira Uchiha | 18. června 2011 v 9:29 | Reagovat

Splň misi a vrať se." Prohlásí Itachi a promění se v množství vran. Trvá mi pomalu dvě minuty, než se vzpamatuju.
"Vrátím se za každou cenu" Zašeptám do ticha a připnu si stříbrný řetízek s přívěškem na krk a vyrazím rychlým tempem k listové vesnici připomínající mi chudinku, kterou jsem byla…

Tak tohle bylo jako vystřižené z bescelerru :) nádherný díl!

3 Madara Madara | 7. září 2011 v 21:29 | Reagovat

Kdy budou další kapitoly?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama