Červenec 2011

Obálka se zlatým lemem - 3.kapitola

30. července 2011 v 20:45 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem


"Milovaný Vůdce, Slize a podobně!
Mám pro vás velmi prospěšný tip jak zlikvidovat vaše nepřátele. Máte možnost získat unikátní informace, které se vám jindy nepoštěstí zjistit. Nabízím vám jedinečnou příležitost. Proč? Protože je to zábavné a chci vědět, jestli právě vy zničíte ostatní.
Za deset dní se koná v zemi Padající kotvy (to je tam kde se utopil Titanic) maškarní bál. Díky tomu budou mít vaši lidé skvělé maskování, tudíž je nikdo nepozná a vy budete moct získávat informace. Vyberte několik lidí z vaší strany a pošlete je na bál. Omezená kapacita je pět párů, neboli deset lidí, které můžete vyslat. Jde o společenský bál, tudíž musí mít hosté společenské šaty a škrabošky. Nezapomeňte… Tahle šance se vám naskytne jen jednou za život.
S pozdravem,
Neznámý hostitel

Visitors - 1.kapitola

26. července 2011 v 21:28 | Kurushimi |  Visitors

1. Jednoho slunečného dne byl spraven automat na kafe


Bylo slunečné odpoledne, jednoho dne v dubnu, což bylo samo o sobě hodně zvláštní, jelikož v dubnu moc takových dnů nebývalo. Bylo kolem druhé odpoledne a žáci středních a některých základních škol ještě stále trápili své mozečky a vypisovali si ruky a tím si také slušně zadělávali na zánět karpálních tunelů. V jedné, docela obyčejné, střední škole, kde se kloubily dohromady přírodní vědy a umění jakéhokoliv druhu byli učitelé dneska obzvlášť aktivní a nebylo možné identifikovat, jestli to bylo nově spraveným automatem na kafe, který do kelímku dával příliš velké množství kofeinu, nebo tím sluníčkem. I když právě to lezlo na, už tak zavařené, mozečky i studentům.

Gyaru

25. července 2011 v 15:58 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Gyaru

Gyaru se vymyká ostatním stylům japonské "harajuku" módy, jelikož už jeho původ je jiný. Styl nevznikl ve čtvrti Harajuku ale v sousední Shibuya. Je také jiný svou rozmanitostí, protože Gyaru jako takové se neustále mění a vytváří stále nové trendy. Unikátní zůstaly pouze podstyly jako Manba.
Název Gyaru vznikl ze slova Gal, což je vlastně anglický přepis slova "girl" - tedy dívka. Je také inspirován džínami "gals", které měli ve sloganu "I can't live without men" neboli nemohu žít bez mužů. Gyaru styl vznikl totiž na základě zboření mýtu "ideální" japonky, tedy jakýsi boj o emancipaci žen, které fascinovala západní kultura. Styl zásadně popírá ideál japonky, který byl v době vzniku tohoto stylu mnohem více zřejmý.
Hlavním základem styl je naprosto neřízený, nekomplikovaný a ničím nesvázaný život. Patří k tomu make-up, výrazné opálení a velmi výrazné oblečení.
Gyaru má velmi, velmi mnoho podstylů a některé z nich už upadly do zapomnění minulosti a nikdo se k nim nehlásí.
Vlasy jsou často sepjaté do složitých účesů, ovšem v tomto stylu není nic podmínkou. Vlasy jsou ale většinou natáčeny do kudrlinek, vlnek a jsou často barveny na světlé odstíny.
Nejčastější "gyaru" jsou štíhlé dívky se štíhlýma nohama. V oblečení se nějak meze nekladou, hlavně to musí být šik a glanc.
Vlastně všechno ať už make-up, nehty, postava, oblečení, vlasy musí být jenom hezky upravené. Nezáleží na tvarech, velikostech, na barvě, stylu… Všechno musí být jenom krásné a šik.


Obálka se zlatým lemem - 2.kapitola

23. července 2011 v 20:42 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem


Ještě tu noc (po tom co se ninja trochu vzpamatoval a napsal si do diáře, že chce zvýšit honorář a ještě zvýšit na dvojnásobek odměny. Připsal si i výlet do lázní hrazený jeho šéfem, ale to nevěděl, jestli mu projde)se ninja vydal do jiného lesa. Na tak temného, přesto nevábně vypadajícího. Nejspíš to bylo způsobeno sliznatostí okolí. Pomalu nakračoval, už teď litujíc své boty, a na každém kroku musel katanou zabíjet pavouky, hady a další havěť. Přesto pokračoval až k malé díře, důmyslně ukryté za velkým keřem. Vtáhl se tedy dovnitř a pokračoval kamennými chodbami, osvětlenými pouze loučemi. Nikoho nepotkal, nebyl viděn ani slyšel. Ninja se plížil ve stínech, on sám byl stín. Po mnoha odbočkách, vpravo i vlevo i nahoru a dospodu, přes mnohé dveře se dostal do síně, která nebyla nijak osvětlena. Zlehka se vyhnul pastím, které tady byly nastaveny, a pak se protáhl malou škvírou pootevřených monumentálních dveří.

Obálka se zlatým lemem - 1.Kapitola

20. července 2011 v 20:30 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem

V Konoze dnes krásně svítilo sluníčko. Postrádalo však obvyklou teplotu a jeho paprsky se třpytily na závojích sněhu, které halily celou krajinu. Byl týden před Vánocemi a každý si vánoční náladu dosyta užíval. Malé děti už postavily spoustu sněhuláků a mnohokrát už byla pořádána pořádná koulovačka. Těm se nevyhnuli ani ti moudří a už "velcí". Právě teď na jedné louce nedaleko Konohy panovala opravdová bitva mezi mladistvými v Konoze. Nesměl nikdo chybět. Všichni se skvěle bavili.

Naproti tomu Hokage pořád seděla v kanceláři. Musela (pod výhružkami Shizune) vyřídit ještě spoustu papírování a dalších záležitostí. Teď o tom náležitě přemýšlela, takže její hlava mimoděk klesla na stůl vedle poloprázdné flašky saké a její hlasité projevy bych radši nepopisovala. Nejspíš přemýšlela důkladně. To někdo potichu otevřel jedno z oken. Venku nebylo po větru ani památky, takže se žádný nedostal dovnitř, tudíž Hokage klidně dál spala. Jako stín se vkradl dovnitř a okno přivřel. Tvář návštěvníka byla zahalená do černé látky, jen oči s temnotou uvnitř, tak nelítostné a chladné, vykukovaly a probodávaly Hokage pohledem. V ruce svíral meč. Pomalu se blížil k Hokage. Krůček po krůčku, dával si přitom pozor, aby nezavrzaly parkety. Dýchal mělce, nesmělo se nic pokazit.

Anime - Co to je?

16. července 2011 v 14:49 | Kurushimi


Anime... Co to vlastně je?
Anime je slovo které si můžeme přímo spojit s dalším slovem - animace. A o to tady vlastně jde. Anime jsou animované (kreslené) seriály (filmy, jednodílné seriály, TV seriály, OAV, OVA...), které pocházejí výhradně ze země vycházejícího slunce - Japonska.

Jelikož je to kreslené je to jenom pro děti?

Tento názor zastává velká spousta dnešní populace a to jak dospělých tak "puberťáků". Bohužel je to názor zcela špatný.
Samozřejmě existují anime, které jsou ryze dětské a mají tyto rysy. Jsou naivní, hezké, sladké... Jenže jsou jen malinkou částí všeho, co pojem anime obsahuje.
Anime v sobě totiž skrývá velkou spoustu žánrů. Ať toužíte po romantickém vztahu (nebo něčem ostřejším... *_*) nebo pořádné střílečce, po upírech, čarodějích, nebo po pořádném hororu se spoustou krve, napětí, akce, bojové umění, historie... Každý si najde podle svého gusta.
V dnešní době je pojem anime stále rozšířenější a rozšířenější, protože se tvoří stále další a další anime. Troufnu si tvrdit, že přes stovky anime určitě v dnešní době již existuje.

Tak směle okuste chuť anime. Určitě si najdete to svoje, určitě existuje alespoň jedno, které vás prostě dostane. Opravdu to není jen pro malé děti, protože logické uvažování génia dítě nepochopí, nebo nadpřirozené schopnosti dívky, která vás dokáže roztrhat na kusy, to také asi pro děti není zrovna vhodné.
Nezapomínejte, že i v žánrech anime existují takové doporučení jako je 12+, 16+, i 18+, dokonci jsem viděla i 24+ ;-)

Kdy vzniklo?
Anime mohlo samozřejmě vzniknout až po objevení animace. Proto je mnohem mladší, než její příbuzná (podle které se mnoho anime točí) manga. Anime tedy začalo vznikat na počátku 20. století, kdy japonci experimentovali s animací, která vznikala v západních zemích. Začalo být populární hlavně díky faktu, že narozdíl od západních zemí a Ameriky (kde je hraný film velmi dotován) je hraný film v Japonsku na velmi nízké úrovni a stát na něj prakticky nepřispívá. Navíc mají japonci problém uchytit se s hranými filmy na západní scéně.

Název anime je vlastně zkráceninou japonského slova animéšon, což je vlastně výraz převzatý z angličtiny. Označuje animaci, tedy anglicky animation. Anime je zkratkou tohoto slova a je výrazně více používáno.


Kurushimi

Passion of Darkness - 1.Kapitola

16. července 2011 v 14:12 | Kurushimi |  Passion of Darkness


Čekali jste někdy, že když si přečtete po sobě rok starou povídku, nebo díl povídky, že se tak zhrozíte? Já jsem chytla málem infarkt, když jsem se začetla do první kapitoly mého miláčka - této povídky. Tolik jí hýčkám a přitom... Doufám, že se nikdo k prvním dílům nevracel. Pustila jsem se ale do oprav a první díl je na světe.
Měla bych se také všem omluvit, že to tak dlouho trvalo, že tady vlastně nic pořádného není. Já vím, ale... znáte to. Konec devítky byl chaotický a taky se naskytly osobní důvody. Nebyla chuť na blog, nebyla chuť psát. Ale teď mi to začalo chybět. Psaní. A jelikož mě opravdu nenapadl nový příběh a navíc jsem žádný nový vymýšlet nechtěla, přece jen mám PoD, které dopíšu, i kdyby to mělo trvat půl století. Tak! :D
Tákže se pokusím uvést blog konečnně do chodu.
PS: Povídka je celkem dost upravená, ovšem kdo ji nechce číst znovu, nemusí, protože koncept zůstává stejný.1. Kapitola


"Peklo je můj domov, láska je můj hřích. Život moje utrpení, smrt pro mě vysvobození."

"Ayumu. Odnes mou dceru do lesů. Vlci se o ni postarají." muž stojící u velkého okna se otočil na svou manželku. Černovlasá žena stála u dvěří jeho kanceláře. Na povrchu chladná jako vítr, jenž jí doprovází na každém kroku, uvnitř zlomená žena, kývnula na jeho rozkaz. Přesně věděla co jí i jejího druha a celou skrytou Temnou čeká. Záhuba. Její manžel byl Kage vesnice, která byla shledána velice nebezpečnou. A co se stane s tím co je nebezpečné? Na to Ayumu moc dobře znala odpověď

Neznámé je nebezpečné a nebezpečné je hrozba. Hrozba musí být zničena. A proto už v této chvíli, kdy si mladý pár hleděl do očí a oba hledaly v těch druhých pochopení pro své činy, se směrem k jejich vesnici hnali stovky ninjů z Konohy, jelikož právě tato vesnice rozhodla o jejich osudu.
Krásná žena, o jejíž kráse se vyprávěly legendy, se bez dalšího slovo otočila ke dveřím. Už nebylo co říct. Teď musí ochránit, zachránit svou dceru. Musí jí dovolit žít.
"Ayumu?" byl to tón hlasu jejího muže, který ji nenechal odejít bez otočení.

Wa Lolita

11. července 2011 v 15:50 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Wa Lolita

Jeden z pod-stylů Lolity, který u nás (ani ve světě) není tak častý jako například Gothic Lolita nebo Sweet Lolita. Tento styl je inspirovaný především Japonskem a hlavně jeho tradičním oděvem - Kimonem. Když spojíte Kimono a Lolitu, dostanete Wa Lolitu.

Vršek šatů je kimono, což znamená rozšířené rukávy, také nesmí chybět pás obi. Vzadu je obvykle ozdobený velkou až obrovskou mašlí. Sukně se můžou nosit i kratší než po kolena (nezapomeňte na šířku sukně, jako hlavní znak lolita módy), ale ne o moc. Potisky na kimona se používají nejčastěji květinové vzory.

Na nohy se většinou nosí klasické podkolenky, jednobarevné, ozdobené krajkou.
Boty, tzv. houpací boty - rocking horse shoes, nebo jednobarevné Lolita boty ve stejné barvě, jako podkolenky.

Gothic Lolita

4. července 2011 v 15:48 | Kurushimi |  Japonsko - móda


Gothic Lolita

Nejtemnější, nejtajemnější styl Lolity. Můžete se přeměnit na děsivou dívku, nebo na elegantní dámu v černém. Rozhodnutí je jen na vás.

Střih šatů je v tomhle stylu hodně důležitý. Pokud své šaty okrajkujete, ovolánkujete a přiděláte serepetičky, může vám z modelu vyjít i Sweet Lolita.

Gothic Lolity jsou jediné, kdo se mohou obléct vyzývavě až sexy. Většinou nosí i větší výstřihy než ostatní styly. Šaty jsou jednoduché, zajímavost tvoří spíš střih, výběr látek, než krajky a volánky. Na to jsou šaty spíš chudší. Barva vždy převládá černá. Může se kombinovat s šedou, tmavě modrou, bordó… Vždy však převládá černá. Pozor, celá černá (bez dalších barev včetně barvy doplňků) se nazývá Kuro Lolita.

Neodmyslitelně patří k Gothic Lolitě boty na vysoké platformě, křížky na krku a černá řesenka na zvýraznění očí. Oblíbené jsou také kabelky ve tvaru rakve, síťované punčochy a rukavičky. Oblíbený je také korset. Do vlasů většinou nosí čelenky, kruhové čelenky, květiny, korunky.

Pozor na černou nebo modrou rtěnku, taktéž na bílý pudr. Budete vypadat strašně, protože se to většinou k šatům ani nehodí a za druhé jen málokdo to zvládne udělat hezky…