Anime - Co to je?

16. července 2011 v 14:49 | Kurushimi


Anime... Co to vlastně je?
Anime je slovo které si můžeme přímo spojit s dalším slovem - animace. A o to tady vlastně jde. Anime jsou animované (kreslené) seriály (filmy, jednodílné seriály, TV seriály, OAV, OVA...), které pocházejí výhradně ze země vycházejícího slunce - Japonska.

Jelikož je to kreslené je to jenom pro děti?

Tento názor zastává velká spousta dnešní populace a to jak dospělých tak "puberťáků". Bohužel je to názor zcela špatný.
Samozřejmě existují anime, které jsou ryze dětské a mají tyto rysy. Jsou naivní, hezké, sladké... Jenže jsou jen malinkou částí všeho, co pojem anime obsahuje.
Anime v sobě totiž skrývá velkou spoustu žánrů. Ať toužíte po romantickém vztahu (nebo něčem ostřejším... *_*) nebo pořádné střílečce, po upírech, čarodějích, nebo po pořádném hororu se spoustou krve, napětí, akce, bojové umění, historie... Každý si najde podle svého gusta.
V dnešní době je pojem anime stále rozšířenější a rozšířenější, protože se tvoří stále další a další anime. Troufnu si tvrdit, že přes stovky anime určitě v dnešní době již existuje.

Tak směle okuste chuť anime. Určitě si najdete to svoje, určitě existuje alespoň jedno, které vás prostě dostane. Opravdu to není jen pro malé děti, protože logické uvažování génia dítě nepochopí, nebo nadpřirozené schopnosti dívky, která vás dokáže roztrhat na kusy, to také asi pro děti není zrovna vhodné.
Nezapomínejte, že i v žánrech anime existují takové doporučení jako je 12+, 16+, i 18+, dokonci jsem viděla i 24+ ;-)

Kdy vzniklo?
Anime mohlo samozřejmě vzniknout až po objevení animace. Proto je mnohem mladší, než její příbuzná (podle které se mnoho anime točí) manga. Anime tedy začalo vznikat na počátku 20. století, kdy japonci experimentovali s animací, která vznikala v západních zemích. Začalo být populární hlavně díky faktu, že narozdíl od západních zemí a Ameriky (kde je hraný film velmi dotován) je hraný film v Japonsku na velmi nízké úrovni a stát na něj prakticky nepřispívá. Navíc mají japonci problém uchytit se s hranými filmy na západní scéně.

Název anime je vlastně zkráceninou japonského slova animéšon, což je vlastně výraz převzatý z angličtiny. Označuje animaci, tedy anglicky animation. Anime je zkratkou tohoto slova a je výrazně více používáno.


Kurushimi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama