Gyaru

25. července 2011 v 15:58 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Gyaru

Gyaru se vymyká ostatním stylům japonské "harajuku" módy, jelikož už jeho původ je jiný. Styl nevznikl ve čtvrti Harajuku ale v sousední Shibuya. Je také jiný svou rozmanitostí, protože Gyaru jako takové se neustále mění a vytváří stále nové trendy. Unikátní zůstaly pouze podstyly jako Manba.
Název Gyaru vznikl ze slova Gal, což je vlastně anglický přepis slova "girl" - tedy dívka. Je také inspirován džínami "gals", které měli ve sloganu "I can't live without men" neboli nemohu žít bez mužů. Gyaru styl vznikl totiž na základě zboření mýtu "ideální" japonky, tedy jakýsi boj o emancipaci žen, které fascinovala západní kultura. Styl zásadně popírá ideál japonky, který byl v době vzniku tohoto stylu mnohem více zřejmý.
Hlavním základem styl je naprosto neřízený, nekomplikovaný a ničím nesvázaný život. Patří k tomu make-up, výrazné opálení a velmi výrazné oblečení.
Gyaru má velmi, velmi mnoho podstylů a některé z nich už upadly do zapomnění minulosti a nikdo se k nim nehlásí.
Vlasy jsou často sepjaté do složitých účesů, ovšem v tomto stylu není nic podmínkou. Vlasy jsou ale většinou natáčeny do kudrlinek, vlnek a jsou často barveny na světlé odstíny.
Nejčastější "gyaru" jsou štíhlé dívky se štíhlýma nohama. V oblečení se nějak meze nekladou, hlavně to musí být šik a glanc.
Vlastně všechno ať už make-up, nehty, postava, oblečení, vlasy musí být jenom hezky upravené. Nezáleží na tvarech, velikostech, na barvě, stylu… Všechno musí být jenom krásné a šik.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama