Srpen 2011

Decora

29. srpna 2011 v 9:36 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Decora

Jedním z nejznámějších a nejvíce oblíbeným stylem v Japonsku je Decora.
Hlavním znakem celé módy, jak už z názvu vyplívá, jsou dekorace, tedy doplňky. Decora na doplňcích rozhodně nešetří, spíše bych řekla, že čím více doplňků tím lépe. A nejde jen o prstýnky, ale i o sponky, návleky, náramky, mašle, mašle do vlasů, gumičky, korunky, tkaničky, čelenky, korále, náhrdelníky a dál co vás jen napadne.
Decora je přeplácaný styl nosící se s grácií. Důležité je vrstvení oblečení, tedy tílka na trička, několik sukní přes sebe, oblíbené jsou různě barevné podkolenky na každé noze a přes ně ještě podkolenky jiné. Různě barevné boty nejsou výjimkou. Decory se většinou stylizují do odstínů růžové, červené, pastelových odstínů, ale není pravda, že je to podmínkou. Existuje i černobílá verze decory, doplněná třeba o vínovou, ovšem se tato verze moc nevyskytuje. Make-up je buďto umírněný, nebo výrazný a potrhuje celý outfit.
Je omylem, že každá decora musí mít ofinu. Samozřejmě se na ní lépe naaranžují sponečky a ozdůbky, ale není to podmínkou. Mnoho decor si berou k outfitu i hračky a "tahají" je za sebou.
Také není pravda, že by decorou mohla být jen holka. Nosí ji totiž i kluci.Obálka se zlatým lemem - 7.kapitola

27. srpna 2011 v 21:13 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem

Deidara nakonec opravdu hysterii propadl, protože mu někdo z přítomných (bez jakékoliv škodolibosti samozřejmě) taktně naznačil, že culík je pro něj moc typický a že si tedy s vlasy musí udělat něco jiného. Deidaru po té od první sebevraždy dělil pouze fakt, že ho každý ujistil, že má ještě spoustu času na přípravu. Jelikož se začal připravovat o pár hodin před ostatními…


Visual kei

22. srpna 2011 v 9:21 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Visual kei

Visual kei je jedním ze stylů japonské módy. Odvolává se na japonské hnutí hudby, které je charakteristické výstředním vzhledem. Visual kei má počátek pravděpodobně na konci 80. Let a za "zakladatele" se považují skupina X-japan, kdy jejich bubeník Yoshiky o své skupině často prohlašoval "Psychedelic Violence Crime of Visual Shock" tedy Psychedelický brutální zločin vizuálního šoku.
Lidé vyznávající Visual kei kladou stejný důraz jako na samotný výběr hudby (Visual kei skupiny) kladou i na módu, tedy své oblečení. Visual kei se řadí k temným stylům, převládá černá a další temné barvy. Make-up je velmi výrazný a temný, účesy extravagantní.
Popularita Visual kei vstoupla v letech 90. Výraz "Visual kei" se začal postupně používat i jako označení pro samotné hudební skupiny J-rocku, které se vyznačují temným vzhledem a tíhnou spíše k metalu, glam-rocku, goth, cyperpunku.

Významní interpreti: X-Japan, Color, Buck-Tick, L'Arc~en~Ciel, Luna Sea, Glay, Malice Mizer, Penicillin, Dir en Grey


Obálka se zlatým lemem - 6.kapitola

20. srpna 2011 v 20:50 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem

"Au, to píchá! Co to má sakra bejt!"
"Nešahej na mě!"
"Když mě to svědí!"
"Jak v tomhle mám vydržet!"


Oshara kei

15. srpna 2011 v 15:34 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Oshara kei

Oshara kei je jedním z nejznámějším stylů japonské módy i když je relativně mladý. Je vznik se datuje do roku 2001, kdy vstoupila kapela Baroque se svým PV (tedy klipem) "Anakuro Film".
Oshara kei není totiž jenom oblečení z velké části je to také o hudbě se kterou je tento styl výrazně propojen.
Často bývá Oshara kei nesprávně považován za podstyl Visual kei, ale prakticky je protikladem toho, co Visual kei představuje. Oshara kei, zkráceně OK, je veselý a velmi optimistický styl. Je bláznivý, šílený a velmi barevný. Mnohem blíže má k decoře. Od decory OK styl odděluje méně vrstvení a menší přeplácanost, také méně doplňků. I make-up je méně výrazný, i když i ten se může přehnat že ano.
Na rozdíl od decory se ale pojí s Visual kei také doplňky. Používají se pyramidové náramky a další "temnější věci", které v decoře nenaleznete. Používat se mohou i temnější barvy.
OK je považován za styl hudebníků, tedy hudebních skupin, ale není tomu tak. Oblekají se tak i fanoušci těchto skupin, nebo prostě jen lidi, kterým je tento styl blízký.

Jako "inspirace" se v těchto stylech považují například kapela An cafe, Kra, Irokui, Panic*CH, HeaRt, Ichigo69, Vinett, Lolita23, Shelly Trip Realize, Charlotte, Clavier, Bis, Oyuugi Wagamama-dan X PaRADEiS, Serial Number a další…


Obálka se zlatým lemem - 5.kapitola

13. srpna 2011 v 20:48 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem


Deset lidí sedělo v restaurace Ichiraku ramen a sklánělo se nad svými miskami. Pomalu jedny rámen a přemýšleli. Někteří v duchu proklínali jejich Hokage, někteří počítali nudle v polévce a někteří brali svůj úkol vážně, takže přemýšleli, co si jako vezmou na sebe. Mlčeli, jedli, mlčeli, jedli, až…


Visitors - 2.kapitola

9. srpna 2011 v 21:35 | Kurushimi |  Visitors

2. kapitola aneb dobrdelééééé


"Tak to bylo něco!" zhodnotila situaci Michella. Violet si utřela slzy smíchu a kývla. Obě se ještě pochichtávají a míří na autobusovou zastávku. Když jsou tak v polovině cesty, projede kolem nich autobus a díky prozíravosti Violet oběma dojde, že tenhle autobus je má dopravit domů. Obě se rozeběhly směrem k zastávce, nutno podotknout, že Michelle ověšené taškami jako vánoční stromeček běžet moc nešlo a Violet, která se pořád za ní otáčela, se stala malá nehoda a dneska už prozkoumávala detailně druhý objekt. Tentokrát se dočkal její analýzy sloup veřejného osvětlení. Autobus dívky samozřejmě nestihly (tak jako každý den) a tak se usadily na zastávce a pustily se do živé debaty o nejnovějších dílech jejích oblíbených seriálů.


Manba a Yamamba

8. srpna 2011 v 18:21 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Manba a Yamamba

Je jedním z nejznámějších podstylů gyaru. Vyvinul se ze stylu zvaný Yamamba a je jeho novější verzí, kde se hlavní prvky jen trochu umírnili a přizpůsobily novějším trendům.
Yamamba je nejextravagantnějším podstylem gyaru. Dívku upravenou do Yamamba stylu na ulici rozhodně nepřehlídnete. Je zde typické velmi tmavé opálení (takže žádná snědá pleť zůstaňte na sluníčku pořádně dlouho) a tmavý make-up. Kolem očí je charakteristický make-up "panda". Tedy bílý make-up kolem očí a oči obtažené černou tužkou, popřípadě i černé stíny. Rty se také malují na velmi světlou popřípadě bílou barvu. Yamamba si libuje ve výrazných barvách velmi natupírovaných barevných účesech, výrazných doplňcích. Často se vyskytují havajské květiny.
Manba je v mnoha věcech stejná jako Yamamba. Vyskytuje se stejný make-up, může být umírněnější. Ovšem oblečení se změnilo a Manba styl se přizpůsobil moderním trendům.Obálka se zlatým lemem - 4.kapitola

6. srpna 2011 v 20:46 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem

Bylo právě poledne. Slunce bylo schované za velkými šedými mraky. Na obzoru sníh splýval s oblohou. Nebylo možné poznat, kde je země a kde obloha. Konoha se halila do pozvolného přítmí. Kdo nemusel, nevycházel ze svého domu, z teplíčka. Venku mrzlo, až praštilo. Bylo tam nejméně mínus dvacet stupňů a rampouchy byly všude, kam se jen každý podíval. Spousta lidí spěchala ulicemi za svými přáteli, kteří je uvnitř svých domů vítali horkým nápojem.
Tsunade stále seděla za svým stolem, pomalu upíjela své saké a přemýšlela. Musí poslat někoho, kdo se bude o sebe umět postarat. Kdo umí bojovat a také, Tsunade se ušklíbla, musí být dost přitažlivý, aby nepřátelé prozradili své nejtajnější informace.

Shizune jako jediná, zabalená do huňatého kožichu, se brodila vichřicí. V duchu nadávala na Hokage, jak si to pěkně zařídila, že ona bude sedět za svým stolem a popíjet saké, zatímco Shizune bude mrznout venku. Zastavila se u jednoho z honosných domů a zaklepala. Ona byla první a také nejvhodnější adeptka. Doufala, že ji přijme a uposlechne rozkaz Hokage.

Ambiciózní žena právě usoudila, že by si mohla chvilku schrupnout, aby nabrala sil. Zrovna v ten moment zaklepal někdo na dveře. Tsunade naskočila na čele žíla a poněkud podrážděně vyzvala neznámé, aby vstoupili. Dovnitř se naskládalo celkem jedenáct lidí, v čele s Shizune. Tsunade po všech přítomných přejela pohledem. Pět žen, pět mužů, jedna mise, pět párů, deset lidí. Tsunade si povzdechla.
"Takže. Jste tu kvůli misi typu S. Teď, prosím, ještě než začnu, rozdělte se do dvojic. Muž a žena, prosím." Prohlásila. Zmatení ninjové se tedy rozdělili. Blondýnka vyčkávala.
"Dobrá tedy…" Tsunade začala vysvětlovat, o co jde. Vysvětlovala, jak a co by měli udělat, co by měli zjistit, a také, jak se obléct. Hokage pochopila, že i na tomhle si musejí dát záležet. Všichni byli vyjevení, ale nakonec souhlasili. Všichni se zúčastní té nebezpečné mise.

U Akatsuki už bylo všechno vyřešené. K nelibosti všech ostatních mužů Kate souhlasila, že doprovodí Itachiho na ten bál. Trochu se potloukli, poprali, padaly sprostá slova, ale nakonec se tak nějak usmířili. Teď seděli kolem oválného stolu (tentokrát i se ženami) a dohadovali se (opět) co si vzít na sebe a jak to sehnat. Protože oni byli přeci Akatsuki, takže si nemohli dovolit jít jen tak v něčem. Kakuzu, se slzou v oku, povolil až nebeské výdaje na oblečení a upadl do hluboké deprese. Nakonec se usnesli také na spoustě dalších věcí, jako například, že musejí zajít až za krajnosti k získání informací. Byli si jistí, že dokážou prohlédnout masky, do kterých se nepřátelé obléknou…

Kurushimi se trochu zamračila, když ji do nohou začal pronikat chlad. Než je zlehka ponořila do ledového jezírka, obalila je chakrou, aby neumrzla. I přesto ji nohy mrzly, byla opravdu pořádná zima. Pomalu se zvedla a s další vlnou ničivé vichřice zmizela z mýtinky. Květy modrých růži se okamžitě opět zatáhly do poupat. Jejích paní odešla, už neměly pro koho kvést.

Objevila se v jedné z mnoha jeskyň. Pomalu našlapovala na kluzké kamení a přeskakovala s ladností velké balvany. Ze stropu se ulomilo pár velkých rampouchů, zneškodnila je vějíři s lemem z nejkvalitnější a nejvybroušenější oceli. Sekaly lépe než katany. Pokračovala dál, až do nitra jeskyně. Zde už nefoukala taková vichřice. Cesta se mírně svažovala, ale černovláska zahnula vpravo ke zdi. Dotkla se jednoho místa na skalní stěně a vějířem naznačila gesto podobné mávnutí. Pak bez obav prošla skalní stěnou. Ocitla se v hřejivém pokoji. Na jedné ze dvou postelí, které zde byly, spala další černovláska. Kurushimi jí zatřásla a radši o krok ustoupila. Černovláska, skoro na vlas podobná jako Kurushimi, sykla jejím směrem něco velice neslušného. Kurushimi se posadila na druhou postel a v klidu jí řekla, že jdou na ples, stejně jako Emi, třetí z nich, jenže ta o tom ještě neví.
"Ale brzo dozví…" pronesla Tora a chvilku se soustředila.

Orochimaru opustil svou monumentální síň po všech směrech a teď ležel v tajuplné posteli v tajuplné místnosti s tajuplnými obrazy a tajuplnými svícny. Měl rád jednotvárnost. Poslal pro Kabuta před chvílí a ten mu už teď (jakmile zavrzaly dveře) přiváděl deset lidí.
"Shinju, má milá." Usmál se škodolibě jako had, jak to uměl jen on a hadi (ale ti se nesmějí což Orochimarovi dalo punc jedinečnosti). Dívka nereagovala. Orochimaru se tedy s dalším šklebem (teď už stoprocentně originálním) dal do vysvětlování.
"Karin, Kenshine, Shinju a …" začal vyjmenovávat přítomné a potom je propustil. Museli si přece vymyslet (měli to nakázané) nějaký skvělý kostým. Dalším příkazem bylo, aby jejich kostým měl něco z hadovitosti, což jim značně zúžilo výběr (a také přivodilo Kabutovi nervový kolaps, protože se chtěl převléct za obří skalpel)

Himegyaru

1. srpna 2011 v 15:06 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Himegyaru

Himegyaru je jedním z podstylů stylu Gyaru. Tento styl má mnoho podstylů a tohle je jeden z nich, jeden z nejznámějších a také ten, který se nejvíce vymyká představě o gyaru. Jde totiž trochu o spojení dalšího japonského stylu - Lolity a Gyaru.
Název vznikl ze spojení slova gyaru (což je anglický přepis slova gal - girl - dívka) a slova hime, což znamená v japonštině princezna. Jde tedy o spojení slov princezna a dívka. Což už samo o sobě něco ukazuje.
Dívka oblékající se do tohoto stylu má porcelánovou pleť a bezchybné líčení. Vlasy si vyčesávají vysoko nahoru a také je kulmují do lokýnek, kudrlinek, ozdobují mašlemi a podobně. Nosí šaty, ale na rozdíl od Lolity všech tvarů a velikostí. A samozřejmě na rozdíl od lolit nenosí spodničky a cudné halenky.
Je to nejumírněnější verze gyaru.