Decora

29. srpna 2011 v 9:36 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Decora

Jedním z nejznámějších a nejvíce oblíbeným stylem v Japonsku je Decora.
Hlavním znakem celé módy, jak už z názvu vyplívá, jsou dekorace, tedy doplňky. Decora na doplňcích rozhodně nešetří, spíše bych řekla, že čím více doplňků tím lépe. A nejde jen o prstýnky, ale i o sponky, návleky, náramky, mašle, mašle do vlasů, gumičky, korunky, tkaničky, čelenky, korále, náhrdelníky a dál co vás jen napadne.
Decora je přeplácaný styl nosící se s grácií. Důležité je vrstvení oblečení, tedy tílka na trička, několik sukní přes sebe, oblíbené jsou různě barevné podkolenky na každé noze a přes ně ještě podkolenky jiné. Různě barevné boty nejsou výjimkou. Decory se většinou stylizují do odstínů růžové, červené, pastelových odstínů, ale není pravda, že je to podmínkou. Existuje i černobílá verze decory, doplněná třeba o vínovou, ovšem se tato verze moc nevyskytuje. Make-up je buďto umírněný, nebo výrazný a potrhuje celý outfit.
Je omylem, že každá decora musí mít ofinu. Samozřejmě se na ní lépe naaranžují sponečky a ozdůbky, ale není to podmínkou. Mnoho decor si berou k outfitu i hračky a "tahají" je za sebou.
Také není pravda, že by decorou mohla být jen holka. Nosí ji totiž i kluci.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama