Obálka se zlatým lemem - 5.kapitola

13. srpna 2011 v 20:48 | Kurushimi |  Obálka se zlatým lemem


Deset lidí sedělo v restaurace Ichiraku ramen a sklánělo se nad svými miskami. Pomalu jedny rámen a přemýšleli. Někteří v duchu proklínali jejich Hokage, někteří počítali nudle v polévce a někteří brali svůj úkol vážně, takže přemýšleli, co si jako vezmou na sebe. Mlčeli, jedli, mlčeli, jedli, až…


"Už to mám!" vykřikl Naruto a tvářil se jako by minimálně vyhrál celonárodní olympiádu, nejprestižnější soutěž v zemi Ohně.
"Co?" podivilo se spoustu přítomných.
"Už vím za co půjdu!" stále se tvářil jako mistr světa, "půjdu za ramen!" osvětlil jim svůj geniální nápad. Několik ninjů na to zareagovalo třísknutím ho po hlavě, několik prásklo hlavou o stůl a několik na to zareagovalo taktéž třísknutím hlavou o stůl, ale zapomněli si odsunout misky s rámenem. Na to jejich misky zareagovaly rozkladem.
"Jsi idiot!" prskal Kiba a otíral si z obličeje svůj rámen.
"V žádném případě nedovolím, aby někdo s kým jdu na ples, šel za rámen!" prskla jedna z přítomných kunoichi na Naruta. Byla ještě teď naštvaná, protože (tohle se v oficiálních záznamech akce nedochovalo) Hokage nakonec vyrukovala s tím, že se ji páry, jak se rozdělili, nelíbí, takže budou tahat lístečky. Všichni z toho byli tak nadšení, že by Hokage nejraději uškrtili.

Tsunade mezitím spokojeně škrtala výdaje v nákupech na shurikeny a kunaie a počítala, kolik toho ještě musí škrtnout, aby měla dost na turnaj v pokru. Když konečně napočítala požadovanou částku, dopila láhev saké a zavolala si Shizune. Tu pak poslala pro ninji, kteří se měli zúčastnit bálu. Bylo načase, aby ji řekli své návrhy na masky a jak si představují svůj oděv. Museli nakoupit látky a další nezbytnosti. Potom si vzpomněla, že to bude něco stát a znovu vzala do ruky papír s výdaji. Škrtla další dodávky jedovatých bomb a byla spokojená.

Akatsuki se jakžtakž dohodli, co kdo bude mít na sobě a přesunuli se od oválného stolu v podzemí k oválnému stolu v jídelně.
"Podal bys mi tu solničku?" zeptal se Kakuzu velmi smutným hlasem. Stále ještě nepřenesl přes srdce, že by měl vybrakovat svoje konto kvůli oblečení! To jim radši něco spíchnu sám, pomyslel si. Pak znovu upadl do deprese, jelikož i ty látky přece něco stojí.
"A co kouzelné slůvko?" provokoval Deidara a vzal solničku do ruky.
"POHNI!" v tom už na nebohého Kakuzu letěla jak solnička, tak i pepřenka a další tři lahvičky s kořením v čele s miskou sójové omáčky. Ještě štěstí, že ty lahvičky byly tak drahé a Kakuzu si málem vykloubil ruce, jen aby je pochytal.

Orochimaru procházel po jedné místnosti ve svém podzemním sídle (čistě obyčejné, protože nebyla ani tajuplná ani monumentální, proto se tu Orochimaru moc nezdržoval. Jen když musel) u stolů tu sedělo asi patnáct žen. Každý v ruce svírala látku a na šicím stroji se z ní pokoušela vytvořit šaty, pro jednoho ninju, který bude Orochimara reprezentovat na plese. Rozhodl se, že na ples nepůjde, protože by zastínil svou hadovitostí a charisma jakéhokoliv ninju v sále a nedozvěděli by se nic. To ale neznamenalo, že nebude dohlížet na šití šatů. Prohlížel, kontroloval jednotlivé kusy látky, dovezené až ze zámoří, díval se na bižuterii, kontrolovat pečlivost s jakou krejčové šily. Samozřejmě taky dohlížel na návrhy jednotlivých modelů. Nakonec se rozhodl, že až jejich modely budou hotové, uspořádá přehlídku, aby z nich taky něco měl.

Otočil se na podpatku a otevřel dveře, protože na ně někdo nesměle ťukal. Jakmile spatřil, že je to Kabuto s andělským výrazem rázně zavřel dveře. Neměl náladu poslouchat, jak může skalpel potáhnout hadí kůží, jen aby za něj mohl jít. Potřeboval masky na úrovni, proto neodsouhlasil Kabutovi ani zkumavku a po zvážení ani pinzetu.
Všichni tedy pracovali, šili, hádali se, pošťuchovali, nesouhlasili, souhlasili a odpočítávali dny do plesu. A v temné místnosti, daleko od všech ostatních se jeden ninja s mrazivýma očima potichu chechtal…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama