Oshara kei

15. srpna 2011 v 15:34 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Oshara kei

Oshara kei je jedním z nejznámějším stylů japonské módy i když je relativně mladý. Je vznik se datuje do roku 2001, kdy vstoupila kapela Baroque se svým PV (tedy klipem) "Anakuro Film".
Oshara kei není totiž jenom oblečení z velké části je to také o hudbě se kterou je tento styl výrazně propojen.
Často bývá Oshara kei nesprávně považován za podstyl Visual kei, ale prakticky je protikladem toho, co Visual kei představuje. Oshara kei, zkráceně OK, je veselý a velmi optimistický styl. Je bláznivý, šílený a velmi barevný. Mnohem blíže má k decoře. Od decory OK styl odděluje méně vrstvení a menší přeplácanost, také méně doplňků. I make-up je méně výrazný, i když i ten se může přehnat že ano.
Na rozdíl od decory se ale pojí s Visual kei také doplňky. Používají se pyramidové náramky a další "temnější věci", které v decoře nenaleznete. Používat se mohou i temnější barvy.
OK je považován za styl hudebníků, tedy hudebních skupin, ale není tomu tak. Oblekají se tak i fanoušci těchto skupin, nebo prostě jen lidi, kterým je tento styl blízký.

Jako "inspirace" se v těchto stylech považují například kapela An cafe, Kra, Irokui, Panic*CH, HeaRt, Ichigo69, Vinett, Lolita23, Shelly Trip Realize, Charlotte, Clavier, Bis, Oyuugi Wagamama-dan X PaRADEiS, Serial Number a další…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama