Září 2011

Passion of Darkness - 4. kapitola

29. září 2011 v 9:21 | Kurushimi |  Passion of Darkness

4.kapitola
"Podal jsem jí květinu
a ona přivoněla.
Ukázal jsem jí slunce
a ona se usmála.
Dal jsem jí srdce
a ona řekla,
JDU S TEBOU!"


"Nemůžeš! To nejde!" V malé místnosti, ve velkém domě v písečné se ozýval ženský hlas. Byl naplněný vzlyky a bolestí. Ve vedlejší místnosti, kde služebnictvo poklízelo, nebyla slyšet odpověď na vzlyky a pláč paní domu. "Já… Já se ho vzdám. Nedovolím, abys mému dítěti provedl něco takového." Vzlykala paní domu. Služebnictvo se naschvál zdržovalo u stěn, aby slyšeli i klidnou a tichou odpověď pána domu.

Passion of Darkness - 3. kapitola

27. září 2011 v 9:19 | Kurushimi |  Passion of Darkness


3. kapitola
"Až osud vezme, ti cos milovala, až ztratíš, zač život bys dala, až zklame tě celý svět, pak teprve poznáš, co je láska a co pro ni musíš vytrpět"


Mladá žena běžela skoro prázdnými ulicemi druhé největší ninjí vesnice. Její dlouhé černé vlasy, až po kotníky vlály v silném větru. Věděla, že se musí dostat do sídla klanu dříve, než udeří bouře v plné síle. Písečné bouře nebyli v poušti, kde se vesnice nacházela nic neobvyklého. Lidé už byli zvyklý na občasné návaly písku a vichřice, vše bez jediné kapky vody. Dneska to mělo být jiné. Nejsilnější bouře za celé století. Tak prorokovali staří mágové, tak předpovídali věštci, tak povídaly staré báby, tak odhadli lidé zabývající se počasím. Právě dnes totiž končilo století podle nejstaršího kalendáře. Byl děděný z generace na generaci a jedině stařešina klanů znala dávný kalendář používaný za dávných ér. Právě dnes lidstvo vstoupilo do století temnoty. Poprvé za celou dobu. Právě dnes se měla odstartovat směsice náhod, které zapříčiní zkázu lidstva. Černovlasá žena jménem Reina si z toho nic nedělala a své myšlenky upírala k o mnoho šťastnějším okamžikům.

Passion of Darkness - 2.kapitola

25. září 2011 v 9:17 | Kurushimi |  Passion of Darkness


2. Kapitola


"Při dvou svíčkách sedím sám,
tvé oči v nich zřím,
ten žár a život v nich,
potěšení z doteku mi chybí však,
nechci procitnout z omámení snu
a být zas sám jen při dvou plamínkách."


"Miluju tě." Zašeptal do ticha muž, kterému ležela v objetí hnědovlasá žena. V tichu pokoje byl slyšitelný každý nádech milenců, který stejně jako před chvílí jejich těla byl v dokonalém souladu. Světla dvou svící osvětlovaly jejich nahé těla přikryté bílou přikrývkou. Žena se po uslyšení těch dvou nejnádhernějších slov na světě slastně zavrtěla. Otočila se směrem k muži a zahleděla se mu zpříma do očí. V intimním světle svíce byla ještě tajemnější než obvykle. Vždycky měla svá tajemství, ale dnes jí i stín na tváři dodával tajemno. "Taky tě miluju." Zašeptala hnědovláska nazpátek. Vysloužila si tak od muže další salvu polibků. Noc byla ještě mladá a měsíc v úplňku teprve začínal kralovat na temném nebi posetém hvězdami. A právě tohle měsíc viděl rád. On byl vždy posel touhy a vášně. A dnes v noci jí dva mladí milenci, milující jeden druhého našli…

Jak to bude s PoD

24. září 2011 v 9:04 | Kurushimi
Konnichiwa!
Už je to dlouho, co jsem naposledy napsala do přihlášení blogu "memories-sato". Heh, vlastně je to popravdě skoro dva měsíce. NA celý srpen jsem odjížděla pryč, takže sjem zde nechala nějaké přednastavené články. A pak začala škola.
Máme za sebou tři týdny, já tři týdny v prváku. Je to... těžký. Nemám na nic čas a docela mě štve, že se nemůžu věnovat svým koníčkům naplno. Pro mě je ale nejdůležitější procházet s co nejlepšími známkami, odmaturovat co nejlépe, abych se dostala na vysokou. A je to hodně těžký.

Každopádně s pomocí Kiry jsem se rozhodla pro jednu věc a to to, že zveřejním díly PoD tak, jak jsou. Korekce dílů je hodně složitá, podle mě je složitější a náročnější než samotné psaní. A taky mě moc nebaví...
Korekci budu provádět dál, když bude čas, ale postupně. Jinak se tady budou objevovat staré díly nejspíše třikrát do týdne, až se všechyn zveřejní, přesunem se nejspíš na interval jeden nový díl za týden. Každopádně vím, že sem už nikdo nechodí, ale slibuju, že PoD prostě dopíšu.
Snad se mi povede můj plán uskutečnit, mám nějaký čas napsat něco dopředu, aby vše běhalo jako po másle.
Jo a omlouvám se za tu dloooooooouhou pauzu. Nějak se všechno seběhlo najednou. Ale nečekejte dvacet článků denně. Uvidím jestli zvládnu napsat PoD a jestli budu stíhat aspoň tuhle povídku. Když s přehledem, můžu se pustit k tomu i do něčeho dalšího. Ale když to nebudu stíhat, jednoduše přestanu.
Vážně je ta škola trochu... náročnější pro člověka co zažíval tak možná jedničky a dvojky :D a není zvyklý na nic jinýho :D Navíc se plánuju zapsat do nějakých mimoškolních aktivit a to je taky nějaký čas. Ale to už melu kraviny a osobní problémy.
Takže jsem vás seznámila s dalším několikatýdenním plánem. Doufám, že si sem najdou návštěvníci zase nějakou cestu.

Kurushimi

Dandy

19. září 2011 v 10:34 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Dandy

Dandy, kterému se také přezdívá elegantní muž, je jedním z vyloženě pánských stylů japonské módy. Jedná se vyloženě o módu inspirovanou aristokraty z 19. Století. Muže oblečené jako Dandy, můžete vídat v historických filmech.
Dandy bývá označován jako "dospělý" styl, kterým se muž chce odlišit a stát se elegantním. Bývá často označován jako dospělejší verze Kodony, což je další z pánských stylů.
Dandy je typický obleky. Na oblek se používají tmavé barvy jako černá, tmavě šedá, hnědá nebo tmavě modrá… Používají se elegantní střihy. Kalhoty jsou dlouhé a elegantní. Pod sako či frak se nosí vesta jiné barvy, často s kapesními hodinkami, přičemž z kapsy vykukuje řetízek. Prostor pod krkem se zdobí kravatou, motýlkem, nebo elegantně zavázanou šálou s broží, popřípadě vázanka.
Dandy se neobejde bez klobouku, ať už cylindru nebo buřinky, popřípadě jiného klobouku, ale málokdy je viděn bez něj. Dalšími nepovinnými znaky jsou vycházková hůl nebo černý deštník.Aristocrat

12. září 2011 v 10:05 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Aristocrat

Je jeden z pánských stylů (kterým se budeme tento měsíc v Monday Fashion věnovat), i když ho pánové nosí stejně jako dámy. Název je poněkud zavádějící, protože takhle se ve Viktoriánské Anglii označovali lidé z bohatých vrstev. Hlavním znakem této módy je dlouhá sukně černé nebo jiné tmavé barvy. Ženské verze jsou ozdobené krajkami a volánky, může být bohatě nabíraná. Pod pánské sukně se naopak nosí ještě kalhoty. K této sukni se nosí zdobené halenky s fiží (neboli žabó), což jsou krajkové ozdoby okolo krku.
Barvy v tomto stylu převažují tlumené a temné odstíny. Převažuje černá.
Jako doplňky můžete použít motiv růže a kříže. Kulaté headdresy, kloboučky se závojem, vějíře a výrazný make-up jsou také znaky tohoto stylu.
Za zakladatele tohoto stylu je považován kytarista Mana a jeho značka Moi Meme Moitié "vyrábí" právě Elegant ghotic aristocrat oblečení.
Aristocrat je velmi elegantní styl.


Wamono

5. září 2011 v 9:42 | Kurushimi |  Japonsko - móda
Wamono


Japonský styl, který je na internetu těžko k dostání a velmi těžko se na něj shání oblečení (pokud nebydlíte v Japonsku, že ano). Tento styl kombinuje prvky tradičního japonského oblečení (kimon) se západní módou. Často se může zaměňovat za Wa-lolity, ovšem Wamono nemusí obsahovat spodničku a další prvky lolity.