Passion of Darkness - 6. kapitola

4. října 2011 v 9:25 | Kurushimi |  Passion of Darkness

6. Kapitola
"Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí."


Mladá žena skočila kolem krku překvapenému muži. "Budeme mít dvojčátka!" Vykřikla šťastně a po jejích tvářích se začali koulet slzy štěstí. Právě se vrátila od doktorky, která jí tu novinu oznámila. Běžela nepřetržitě přes celé město, jen aby se tu novinu její manžel dozvěděl co nejdříve. Ten ještě chvíli vstřebával tu novinku a potom začal točit se svou ženou. "Miláčku. Budeme mít miminka." Zašeptal ženě do ucha. Ta byla štěstím bez sebe. Přece už nic nemohlo bránit jejich lásce. Budou mít dvě nádherné holčičky. Budou je učit techniky, budou jim dávat rady, promluví si s nimi, když budou potřebovat. Z jejich dětí se stanou ninjové. A oni budou dobří rodiče stejně, jako jsou skvělí ninjové.Od té chvíle bylo o krásnou ženu náležitě postaráno. Až k vzteku bylo, jak jí všechno její manžel zakazoval. Nesměla to, nebo zase ono. Musela hodně odpočívat. Žena ráda chodila na procházky po vesnici, ve které bydleli. V Konoze se za dobu svého nádherného a šťastného těhotenství seznámila s mnoha lidmi a našla si přátele. Její muž chodil s úsměvem na tváři a odškrtával dny v kalendáři, které jim zbývaly do termínu. Jejich láska a nekonečné štěstí byly terčem nejednoho závistivce v okolí. Přátelé a rodina jim ho přáli a nepřátelé říkali, že štěstí už bylo dost, že teď přijde žal a bolest.


Ten den konečně nastal. Do nemocnice přivezli mladou ženu s úsměvem na tváři, který střídal tvář staženou bolestí od kontrakcí. Za ruku jí držel její manžel. Zavezli jí na porodní sál, kde nastávající otec nesměl. Byl netrpělivý. Přecházel z jedné strany dlouhé chodby na druhou. Výkřiky z porodního sálu mu drásaly uši a drtily srdce. Měl o svojí milovanou strach. Co když se jí něco stane? Ne, přivezli jí do nejlepší nemocnice na světě. Dostala se pod ruky nejlepších lékařů světa. Oni se o ní postarají. Nic se nemůže stát ani jí ani malým holčičkám. Přesto ho svíral nepopsatelný pocit strachu. Je si bezpečím až moc jistý. Vždycky se něco může pokazit. Ale nastávající otec pevně věřil, že jejich láska a provázející štěstí je dnes neopustí.


Hodiny odtikávaly sekundy. Každá muži připadala jako věčnost. Věděl, že porod může trvat dlouho, ale tohle se vykyvovalo normálu. Už přes pět hodin byla jeho žena na sálu. Muž se cítil unavený. Jakoby sám prožíval zrození nového života, nových životů jejich holčiček. Sedl si na lavičku a hypnotizoval hodiny na stěně. Ten zvuk ho rozčiloval.

Z porodního sálu se ozval první dětský pláč. Muž sebou trhl a vzpřímeně se postavil. V ten moment vyšla sestra z porodního sálu. Otřela si zpocené čelo a se sklopenýma očima vyběhla chodbou pryč. Ani se na překvapeného muže nepodívala. "Vy jste otec?" Zeptala se přidušeným hlasem doktorka právě vycházející ze dveří sálu.
"Ano. Prosím jak je mé ženě a holčičkám?" Zeptal se nedočkavě.
"Vaše žena… Je v pořádku a vaše holčička taky." Prohlásila přidušeně doktorka a sklopila oči.
"Holčička? Měly jsme mít dvojčata." Muži netrvalo dlouho, aby mu došlo, že se v počtech asi paní doktorka spletla.
"Vaše druhé miminko… Když přišlo na svět, mělo zastavené srdíčko a plíce mu nefungovaly. Zkoušeli jsme všechno, ale nic nepomohlo. Je mi to líto." Zašeptala doktorka a sklopila hlavu. Muže jako by praštilo palicí.
"Snažte se být silný. Vaše žena vás bude potřebovat." Dodala doktorka a odpověděla na nevyřčenou otázku ukázáním na dveře. Muž se slzami v očích vstoupil do místnosti, kde jeho žena chovala malinký uzlíček a po tvářích se jí kutálely slzy. Stačil jeden pohled do jejích zhrzených očí a muži, když už ne před tím, tak teď bylo do pláče.
"Miláčku to bude dobré." Objal jí a konejšil. Žena propukla ve vzlykavý, hlasitý pláč. Do teď to držela v sobě, musela to dostat ven. Místo dvou holčiček mají jen jednu. Ren. Ren Ryo.

Tolik se na obě těšila a její druhé miminko, ze kterého mohla vyrůst nádherná holčička, leželo ve vedlejším sále přikryté malou bílou plachtou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama