Passion of Darkness - 24. kapitola

13. listopadu 2011 v 9:51 | Kurushimi |  Passion of Darkness

24. kapitola


"Nezavírej oči před pravdou, i když bolí… Raději ať se tvůj pohled mlží slzami pravdy, než oparem lží…"


Endaria na chvíli propadla do bezvědomí. Už se tomu nedalo ani říkat spánek. Chvílemi se ztrácela, chvílemi byla při vědomí. Byla vyhladovělá a bez chakry. Její démon se neozýval. Jakoby ani nežil. Těžké okovy na jejich rukou těžkly každým okamžikem.
"Ohayo, červenovlásko." Ozvalo se najednou ze zadního koutu kobky. Endaria se lekla, ale její tělo nevydalo žádnou ozvěnu. Jen pootočila hlavu směrem k tomu zvuku. Její oči těkaly po tmě v naději, že něco uvidí.
"Kdo jsi?" Zachraptěla.


"Potkaly jsme se v Akatsuki, než si odešla na tuhle misi." Prohlásil hlas. Zněl uvolněně, něžně. Endarii to nedocházelo. Stále těkala očima ve tmě. Nevěděla, jestli se jí to zdá. Jestli má halucinace.
"Jsem Kurushimi." Ozvalo se z koutu a najednou osvítil kobku malý plamínek. Kurushimi držela v ruce malý plamínek a v klidu si ho přetáčel na ruce, přehazovala z jedné do druhé. Endarie začínala pomalu rozeznávat obrysy. Oči jí neskutečně pálily. Nakonec byla schopná Kurushimi poznat. S lehkým úsměvem na rtech pozorovala Endariu.
"Přišla si mi pomoct?" Endaria zadoufala.
"To bohužel nemůžu, moje jutsu to nedokážou a neporazila bych celou Orochimarovu skvadru." Vlídným podmanivým hlasem mluvila.
"Proč jsi …?" Nestačila Endaria dokončit otázku.
"Jsem tu, abych ti něco řekla. Myslím, že se ti to nebude líbit, ale já musím. Už to v sobě déle neudržím." Zdálo by se jako by to myslela upřímně. Endaria nemluvila. Stále těkala očima po Kurushimi. Byla zmatená. Co se jí to snaží říct?
"Myslím, že jsi silná a že uneseš, když ti řeknu všechno na rovinu." Plamínek v ruce Kurushimi poskočil do její druhé ruky.
"Tvůj přítel tě podvádí." Pronesla vážně. Endaria vykulila oči. Už si byla jistá, že tohle je jen nějaké pitomé genjutsu. Nemohla tomu uvěřit. Ne, to není pravda.
"Tohle je halucinace. Nevěřím ti ani slovo." Pohnula hlavou.
"Tak ještě jinak. Tvůj přítel tě podvedl se mnou." Každé slovo vyslovila zřetelně a zvlášť. Endarie se každé slovo zarylo do srdce a teď tam dělalo paseku.
"Nevěřím ti. Sasori mě miluje. Nikdy by…" Červenovláska začala koktat a z bezmocných očí se jí valily slzy po ušmudlaných tvářích. Posbírala všechny své síly a snažila se posadit. Povedlo se jí to. Vyčerpaně se opřela o kamennou zeď.
"Nevěř mi, ale já tě dokážu přesvědčit." Kurushimi se Endarii dostala do hlavy. Ukazovala jí nejrůznější obrázky a pro Endarii nejhorší a nejhororovější.
"Mohla si spát s kdekým a teď v tvé fantasii jsi tam dosadila Sasoriho obličej." Málem až křičela Endaria. Ruce měla přitisknuté na obličeji a z očí se jí valily slzy.
"Jsi tak přesvědčená o jeho nevině, že teď brečíš?" Odfrkla si Kurushimi. Endaria se na ní s nevěřícností dívala. Jak může být někdo tak krutý? Proč jí týrá, když to není ani pravda co říká?
"Co když ti povím, že má Sasori tetování škorpiona, tam kde končí stehno a začíná trup. Na kyčli?" Endaria vykulila oči a začala se nepředstavitelně třást. Vzlykala bez jediné hlásky a slzy jí tekly proudem. Kurushimi se usmála. Zase vyhrála.
"Nemohla sem to držet v sobě. Bylo by to ode mě nefér a vidět jak ti maže med kolem pusy? To bys chtěla?" Endaria na to neodpovídala.
"Ale musím říct, že je v posteli vážně skvělý. Sayonara" Uculila se Kurushimi,zmizela s nenadálým vánkem, a s ní zmizel i plamínek světla, naděje, lásky.

Endaria ještě hodně dlouho poté seděla bez hnutí a její oči hleděly na to místo, kde stála. Třásla se po celém těle. Hlavu měla předkloněnou, ústa bezmocně otevřená. Chtěla křičet, nadávat, ale nevydala ani hlásku. Oči měla vyschlé, všechny slzy už probrečela. Teď vzlykala bez slz, bez nářku, sama. Hlavou se jí honily nejrůznější, prapodivné myšlenky. Ze všeho nejvíc si přála umřít. Doplazila se do nejzazšího rohu kobku a tam propadla vyčerpáním do bezvědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama