Passion of Darkness - 26. kapitola

17. listopadu 2011 v 9:54 | Kurushimi |  Passion of Darkness

26. kapitolaKate procházela spletitými chodbami sídla. Snažila se posledních pár dnů na sebe neupozorňovat. Její chakrový systém nebyl v pořádku od boje s Ren. Snažila se najít odpovědi v knihách, zkoušela různá jutsu, ale byla schopna jen těch nejlehčích. Po výbuchu, který způsobila, v tréninkové hale, kterou zničila do poslední cihly, si uvědomila, že to sama nezvládne. Že potřebuje pomoct. A proč ne zrovna u toho nejlepšího. Právě proto teď mířila do severní části sídla, kde měla pokoj Tora Sato.
Kate došla před dveře, zhluboka se nadechla a zaklepala.
"Je otevřeno." Ozvalo se ze vnitř. Kate si oddechla. Měla štěstí, že na ni narazila. Většinou totiž Tora ani její přítel Itachi nebyli k zastižení.


"Ahoj. Přišla jsem tě požádat o laskavost." Spustila Kate, jakmile vstoupila do místnosti. Pokoj byl zařízený v zelených barvách, doplněný hnědou. Nejspíš Tořiny nejoblíbenější barvy. V pokoji netrůnila postel, jak by Kate odhadovala, ale velké skříně zabírající jednu a půl stěny. Byly plné knih a v některých vitrínách se leskly zbraně. Kate z dálky přečetla názvy některých titulů. Jednalo se především o lékařské knihy.
"O jakou laskavost?" Byla zvědavá Tora.
"Ehm…" Kate si odkašlala. "Mám problém. Můj chakrový systém není úplně v pořádku…" Začala a zkoumala Tořin výraz. Ta jen ukázala rukou na křeslo. Kate se posadila a pokračovala.
"Nerada ti říkám svou jedinou slabinu, ale asi budu muset." Pokračovala Kate.
"Hele, mě to můžeš říct. Nikde to nevykecám." Ujistila ji Tora.
"Dlaně. Zejména pravá dlaň. Kdokoliv mě do ní jen škrábne, naruší tím můj chakrový systém. Vždycky se to do pár hodin spraví, ale teď už to trvá pomalu víc jak tři týdny a já nezvládnu pomalu ani nejjednodušší jutsu. Navíc, jsem tě chtěla požádat a zaškolení do lékařských technik. Ráda bych se dozvěděla i něco o důležitých bodech na těle, třeba mi nějaký zasáhla, a tak aby se mi to příště nestalo." Vybalila to na ní bez obalu Kate. Podle ní nemělo smysl chodit okolo horké kaše.
"Myslím, že to můžu zkusit vyléčit. A ty chceš, abych tě učila?" Přikývla Tora a zkoumala Kate od hlavy až k patě.
"Jo." Kývla na souhlas Kate.
"Tak to nebudeme ztrácet čas. Doufám, že máš příštích pár týdnů volno." Tora se na ní malinko usmála.
"První tě ale musím vyšetřit. S tím systémem je to podivné. Lehni si tady." Ukázala na stůl, ze kterého strhla malý ubrus. Vyťukala pár pečetí a stůl se zvýšil, aby u vyšetření mohla Tora stát. Kate jí poslechla a vylezla na stůl. Ještě než ulehla, viděla, jak Tora pobíhá okolo knihovny a vytahuje určité knihy. Možná, že to nakonec nebylo marné sem přijít. Pomyslela si Kate a zavřela oči. Tora nad ní natáhla ruce, ze kterých vytryskl okamžitě proud zeleného světla.

V kobce daleko pod zemí, bez oken a jediného zdroje světla bylo ticho. Obě nově seznámené dívky se snažily klidně spát. Měly za sebou několik hodin plných bezmoci a zoufalého hladu. Kira už po několika hodinách neměla sílu ani na vytvoření malého plamínku jako zdroje světla. Byla taky vyčerpaná. Celou dobu se snažila z Endarii vypáčit, jak se sem dostala. Ta jí po kouskách řekla všechno. Chvíle kdy celkem klidně povídala o svém životě, střídaly okamžiky záchvatů, jak to pojmenovala Kira. Endaria se vždy po chvíli líčení svého života neovladatelně roztřásla. Někdy sebou i škubala a v žádném případě na ní nesměl nikdo šáhnout. Rukama si chytala hlavu a zakrývala obličej. Odplazila se do nejzazšího koutu a vytřeštěnýma očima těkala po místnosti. Někdy měla otevřenou pusu a vzlykala bez slzy, bez jediné hlásky. Kira tyhle stavy trpělivě snášela. Chtěla té holce pomoct, navíc v ní bublal vztek za to, co jí ten grázl udělal. Nenáviděla takové lidi. Když si ale vzpomněla, co udělala Kibovi, přitáhla si kolena co nejvíc k tělu a po tvářích se jí koulely slzy. I ona z tohohle místa propadala zoufalství. Nevěděla, jak se odtud dostanou, ale věděla, že to musí být rychle. Ona ani Endaria to tu už dlouho nevydrží. Povzdechla si a nabrala nové síly. Vstala a objala Endariu.
"Neboj, brzo budeme odsud."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama