Passion of Darkness - 47. kapitola

17. prosince 2011 v 10:31 | Kurushimi |  Passion of Darkness

47.Kapitola


"Až první z hvězdiček na nebi zasvítí, až zpěv ptáků utichne a já půjdu spát, všechny své myšlenky pochytám do sítí a v svitu měsíce budu se ptát, máš-li mě ještě malinko rád."


"To nemyslíte vážně Hokage!" zařval hnědovlasý muž v její kanceláři. Doprovázel ho štěkot obřího bílého psa.
"Myslím to smtelně vážně Kibo." Spražila ho ledovým hlasem Tsunade.
"Čekal jsem tak dlouho! Tak dlouho, než ANBU všechno prověřili, než se zjistilo to a to! Řekla jste, že mě pustíte jí jít zachránit!" řval dál Kiba. Už byl zoufalý. Od té oslavy narozenin, kdy se probudil sám po nejkrásnější noci, co kdy zažil, a vedle něho ležel jen kus popsaného papíru, uplynulo už několik týdnů. Chtěl se za Kirou vydat hned, chtěl po ní alespoň vysvětlení, protože Kiře se nedalo odmlouvat. Anebo jít s ní. Mít jí nablízku. Hokage ho však nepustila. Nepustila za ní nikoho.


"Bábi Tsunade! Vítě, že mě nezastavíte!" zařval poprvé blonďák stojící vedle Kiby. Kira byla jeho kamarádka. Tentokrát už se nenechá odradit.
"Řekla jsem NE. Je to mé poslední slovo. Nemůžu si dovolit vás poslat do nitra Akatsuki? Orochimara? Vždyť ani pořádně nevíte, kde ji hledat! Řeknu vám něco. Zapomeňte na ni. Kira je odednes pro vesnici mrtvá!"
"Jak to můžete říct bábi Tsunade! Jak?" Narutovi se draly do očí slzy.
"Buďto je opravdu mrtvá, anebo se dostala do Akatsuki, k Orochimarovi, nebo tak nějak. Pokaždé to vyjde stejně. Zradila vesnici. Zradila!"
"Nikoho nezradila!" Kibovi bouchly nervy. Nebude ji osočovat něčím takovým.
"Jen šla splnit svůj úděl, svůj sen! Jistě, ale víš, co byl ten její sen?" optala se Kiby Hokage. Kiba oněmněl. Jistěže, věděl o Kiře spoustu věcí, stejně tak jako Naruto, ale její sny neznal. Ani NAruto, protože se tvářil stejně vyjeveně.
"Chce zabít M-a-d-a-r-u!" vyhláskovala Hokage.
"Ne, lžete! Madara Uchiha je už pěkně dlouho mrtvý. Chcete nás jenom udržet ve vesnici. Půjdeme ji hledat." Naruto měl ve věci jasno.
"Madara žije. Žije, ale není známo kde. Je to tajná operace Listové vesnice. Nikdo se nesmí dozvědět, že je Madara naživu, jinak by nastala pohroma. Ani sám Madara netuší, že už byl dávno odhalen. Něco vám teď povím. Kira si zatancovala tanec se smrtí a ten nikdy nemůže skončit dobře. Zradila anebo je mrtvá. V každém případě ji nemůžete jít hledat, ani ji najít." Tsunadin hlas náhle zledovatěl. Kibu zamrazilo. Ale své rozhodnutí nezmění… Půjde ji hledat.

"Toro, ty jsi opravdu spala s tím Uchihou mladším?" zeptala se Kate, když léčila už asi padesátou rybu a v místnosti bylo na ni příliš ticho.
"Myslíš, že jsem si to vymyslela?"
"Mohlas… Je to reálnější, než žes s ním…"
"Milá Kate, když už něco dělám, dělám to pořádně a tak, abych nelitovala. Proč bych si to vymyslela, když mi stačil jeden den a byla by to pravda?" ušklíbla se Tora.
"Pro dnešek jsme skončili, tohle si prostuduj." Hodila ještě Kate velkou knihu a odešla.

Kiba si zbalil svůj batoh. Tsunade jim vyhrožovala, že budou pro vesnici mrtví, když ji opustí. Naruto na to ale nedbal. A Kiba také ne. Sehnali ještě pár lidí a chtěli vyrazit. Kiba a Naruto už dnes, ale ostatní je přemluvili, ať počkají do zítra. Kiba utáhl poslední řemen na batohu. Už zítra se za ní vydá. Musí ji přivést zpět.
Sedl si na postel a vyndal z kapsy ošuntělí kousek papíru. Byl už pokrčený a ušpiněný z toho, jak ho Kiba neustále četl, skládal a opět narovnával. Znal ten vzkaz nazpaměť, ale přesto ho pokaždé četl. Už znal každou kličku jejího písma, byl si jistý, že by ho poznal mezi miliónem dalších.

"Milý, nejdražší Kibo,
mám tě moc ráda, ale nemůžu s tebou zůstat. Musím jít za svým snem, tam, kde je to nebezpečné. Musím, je to můj úkol. Tahle noc byla krásná a já na ni nikdy nezapomenu a na tebe taky ne.
Nehledej mě, nemá to cenu.
Tvá Kira"

Ren Ryo ležela v posteli a koukala do stropu. Chtělo se jí řvát, brečet, naříkat a především se už nikdy nepohnout. Věděla, co dnes večer udělá, co musí udělat. A že toho chlápka, co spal vedle ní, už nikdy neuvidí, jedině kdyby se za ní hnal a chtěl ji zabít. Povzdechla si tak nahlas, že se muž vedle ní zavrtěl. Strnula, pozorovala ho, muž se už ani nehnul. Dál spal. Včera totiž trochu přehnali oslavu svého výročí. Už to byly dva měsíce, co jsou spolu. Věděla to už i celá vesnice. Včera se sešli s pár přáteli, ale trochu se to protáhlo až do dopoledních hodin a tak Ren i Kakashi dospávali po obědě. Štěstí, že neměli ani jeden misi. Pokusila se zavřít oči a znovu usnout. To čekání bylo snad horší, než to co měla udělat. A udělá…

Slunce zapadalo za hory a noční obloha vše halila do temných tónů. Na obloze byl opět vidět ten krvavý podtón noci. Objevuje se jen tehdy, když ďáblové noci opět zabíjejí. Zabíjejí nevinné.
Temný stín zahalený v černém, s katanou na zádech, se plížil stinnými ulicemi Konohy. Žena, co musela splnit svůj úkol. V dálce byly slyšet hlasy a smích. Nikdo nic netušil, nikdo neměl ani sebemenší podezření. A tak to mělo být. Stín se dál plížil nejtemnějšími uličkami Konohy, až k náměstí. Věděla, že Hokage dneska bude pracovat dlouho do noci. Zítra měli přijet významní páni ze země Ohně a ona neměla všechny papíry hotové. Nikdy by to nedělala postupně, ale všechno na poslední chvíli. Ren se usmála, uvnitř její kanceláře se svítilo.

Skryla se ve stínech a děkovala komukoliv, že Hokage měla (mimojiné jak Ren očekávala) otevřené okno. Den předem totiž Ren poškodila západku jednoho z oken. Ještě, že Shizune byla včera na nějaké misi a Tsunade se neobtěžovala někoho zavolat. Vyšplhala pomocí chakry po zdi k oknu. Hokage nic nepostřehla. Ren potlačila svou chakru na minimum. Neslyšně vytáhla svou katanu z pouzdra. Tsunade se zarazila. Ren zatajila dech. Chtěla to ukončit rychle, ne se s ní prát. Hokage se ale opět sklonila k papíru, namočila štěteček a začala opět psát. Ren vklouzla dovnitř. Plížila se k Tsunade zezadu. Ta se opět zarazila. Tentokrát opravdu cítila něco nekalého. Otočila hlavu dozadu. Viděla jen čepel katany…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama