Passion of Darkness - 48. kapitola

18. prosince 2011 v 10:32 | Kurushimi |  Passion of Darkness

48. kapitola


"Niekedy by som chcela byt kameň, aby som nic necítila."


Hokage bleskově zareagovala. Odrazila katanu flaškou, která ležela na stole. Tím spomalila a vykolejila dráhu katany, že se mohla vyhnout. Rychle pohlédla na útočníka. Vyvalila oči. To už na ni Ren znovu útočila. Katanou a kunaiem. Ren s tímhle nepočítala. Myslela si, že to bude jednoduché. Překvapení neměla v lásce.
Stály proti sobě. Hokage zprudka oddychovala a chytila se za pravý bok. Ren ji přece jen trefila. Ta nečekala. Soustředila chakru do nohou a jako blesk se objevila u Hokage. Tsunade se snažila vyhnout kataně. Její ostří se zalesklo a Ren ji chladnokrevně vrazila zbraň do srdce. Tsunade se zamlžilo před očima, naposledy pohlédla na tu dívku, které věřila. Zavřela oči a v duchu se uchechtla. Právě se ji před očima jakoby přehrával celý život. Viděla svého bratříčka, svého přítele, a nakonec její mysl patřila tomu, do kterého vložila své naděje…Kapka krve dopadla na zem. Po ní další. Kapka se změnila v malý pramínek krve. Tvořila na zemi malou louži. Černovlásce ukápla slza a smísila se s krví na podlaze. Vytáhla z těla Hokage svou katanu a odvrátila svou tvář. V louži se zaleskl její odraz. Pustila tělo Hokage a nechala ho dopadnout s velkou ranou na podlahu. Její obličej dopadl přímo do louže krve. Ren stála bez pohnutí, jakoby se právě nic neudálo. Až na to, že její oči byli zastřené slzami. Přes ně skoro neviděla.

Vždycky si otírala katanu od krve bílým hadříkem, ale teď jen zastrčila katanu zpátky do pouzdra a vytratila se oknem.

Běžela hlavní ulicí. Potřebovala se dostat za brány Konohy dřív, než někdo zjistí, co se stalo. Což bylo zhola nemožné.
"Ren! Stůj!" Ren zavřela oči a povzdechla si. Všechno se komplikuje. Jeho neměla potkat. Měla se tiše vytratit z vesnice. Vzala poslední zbytky chakry a vložila je do nohou. Vyskočila na střechu a dál utíkala po střechách. Za sebou slyšela volání. Neohlížela se, nemohla zastavit.
"Tak už konečně stůj!" Vylekala se. Kakashi ji chytl za paži a donutil ji zastavit. Povzdechla si. Neměla ho ignorovat. Hlavou ji probíhala jen jedna myšlenka. Zmizet, hodně rychle. Nesmí mě chytit. Kakashi ji mezitím zrentgenoval od hlavy až k patě.
"Proč brečíš?" zděsil se.
"Promiň…" zašeptala a první slzy opustili její oči. V tom okamžiku se ozval křik z prostředku vesnice. Byla to Shizune to poznali oba. Ren se mu okamžitě vytrhla. Běžela dál a nechala tam stát zaraženého Kakashiho. Ten nevěděl, jestli se má jít podívat, co se stalo anebo běžet za Ren.
"Kakashi-sensei, dělejte!" Neji Hyuuga právě běžel kolem něho.
"Co se stalo?" zeptal se Kakashi a přidal se k němu. Jestli je napadnuta vesnice, musí to zjistit dřív, Ren najde potom. Nejspíš ho teď nechce vidět.
"Hokage… Tsunade-sama je mrtvá. Shizune ji našla v kanceláři." Dořekl Neji, když seskočili ze střech na náměstí. Kakashi v tu chvíli ztratil koncentraci chakry a vůbec celého těla. Špatně dopadl a musel udělat kotrmelec, aby neskončil rozplácnutý na zemi. V hlavě se mu vybavily poslední vzpomínky na Ren. Jeho tělo ztuhlo a odmítalo se pohnout. Neji ho propaloval pohledem.

Na náměstí bylo strašně moc lidí. Celá vesnice už to věděla. Davem se k budově Hokage prodírala Sakura s Narutem a dalšími. V očích je pálily slzy.

K Nejimu přiběhla TenTen se slzami v očích.
"Nikdo neví, kdo?" zeptal se ji Neji. TenTen zakroutila hlavou. Neji už se nadechoval k odpovědi, ale přerušil ho Kakashi:
"Já vím, kdo zabil Hokage."

Mezitím Ren byla už daleko od brány Konohy. Věděla, že se teď nesmí zastavovat hodně dlouho, aby ji nedostihly. Kakashi už to určitě ví. Popotáhla. Není blbý a dala mu dost jasný důkaz. Nejspíš okamžitě vyšlou tým, který bude chtít Ren zničit. A Kakashi ho povede, tím si byla jistá. Odrazila se od další větve stromu a snažila se myslet pouze na cestu a na místo, kam míří. Musí se dostat do své vesnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama